Grčki nogometni derbi okončan prekidom

Borna Rupnik • ponedjeljak, 19.03.2012.

Grčki nogometni derbi između Panathianikosa i Olympiakosa nije dočekao svoj kraj zbog nereda na tribinama. Olympiakos je imao rezultatsku prednost...

Nogometaši Olympiakosa bili su bliže osvajanju tri boda u susretu vječnih grčkih rivala. Protiv Panathinaikosa su vodili rezultatom 1:0 od 51. minute, kada je precizan bio Djamel Abdoun.

Međutim, sudac Tasos Kakos prekinuo je susret desetak minuta prije kraja zbog ponavljanja navijačkih nereda. Posla za snage sigurnosti bilo je i tijekom poluvremena, pa je drugi dio susreta kasnio s početkom punih 50 minuta.

Grčki nogometni savez odlučit će hoće li susret biti ponovno odigran ili će biti registriran pobjedom Olympiakosa.

Olympiakos na čelu poretka ima četiri boda više od Panathinaikosa, nakon 24 odigrane utakmice (58-54). Treći je Atromitos, s čak deset bodova zaostatka za Panathinaikosom.