Quevilly senzacionalno u polufinale

Lovro Štrbinić • utorak, 20.03.2012.

Francuski nogometni Kup došao je do četvrtfinala, a u prvoj utakmici te faze dogodilo se veliko iznenađenje. Trećeligaš Quevilly je izbacio Marseille i prošao u polufinale, nakon velike bitke i produžetaka slavio je rezultatom 3:2.

Prva utakmica četvrtfinala francuskog Kupa donijela je ogled prvoligaša Marseillea i trećeligaša Quevillyja, domaćina ovog susreta. Gosti su, nakon slabih rezultata u prvenstvu, tražili pobjedu u drugom domaćem natjecanju.

Međutim, nije počelo po njihovim željama jer su već u šestoj minuti došli u rezultatski zaostatak. Joris Coline je pronašao Juliena Valera, a on je preciznim udarcem zabio za veliko slavlje domaćih navijača.

Gosti su potom preuzeli inicijativu, ali nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti trećeligaškoj momčad i na predah se otišlo s 1:0. U nastavku su se gosti morali još više otvoriti, ali ni to im nije donijelo neke veće prilike.

Imali su tek nekoliko pokušaja, dok je s druge strane Quevilly prijetio kontrama i polukontrama koje su često bila zaustavljene tek u samoj završnici. No, kad su domaćini bili nadomak slavlja ukazao se Loic Remy i u 85. minuti iz blizine matirao Coulibalyja.

Otišlo se u produžetke, a tamo su mreže mirovale sve do devet minuta prije isteka 120. minute. Zabio je tada iz blizine Ayina za novo vodstvo domaćina. Ipak, slavlje je trajalo samo minutu jer već u sljedećem napadu Ayew asistira za drugi pogodak Remyja na utakmici.

Izgledalo je da će se putnik u polufinale riješiti ruletom jedanaesteraca, ali ponovno je zabio John-Cristophe Ayina. Vratar Marseille ja loše reagirao na jedan ubačaj, a strijelac drugog gola je spremno dočekao loptu i u 117. minuti pogodio za 3:2.

Bio je to na kraju i konačni rezultat jer nije bilo vremena za novi pogodak gostiju. Marseille je tako nastavio krizu i upisao šesti uzastopni poraz u domaćim natjecanjima, dok Quevilly postaje najljepša priča ovosezonskog izdanja francuskog nogometnog Kupa.