Panathinaikos uz 22:0 do prednosti

Vedran Filipović • srijeda, 21.03.2012.

Branitelj naslova bez problema je došao do početne prednosti u četvrtfinalnoj seriji protiv Maccabija. Konačan rezultat 93:73 sve će reći...

Maccabi se držao do 18:18, no potom je uslijedio blitzkrieg Panathinaikosa, pomalo nevjerojatna serija 22:0 s kojom su došli do prednosti koju više nisu mogli prosuti.

Igralo se koš za koš sve do 18:18, a onda je krenula nezadrživa domaća lavina. Diamantidis i Calathes su tricama podigli atmosferu u OAKA areni, Jasikevičius i Batiste nastavili su seriju dok je Lior Eliyahu promašio oba bacanja tri sekunde prije isteka prve četvrtine koja je zaključena s dvoznamenkastim vodstvom domaćih (28:18).

Obrana Davida Blatta raspala se po šavovima, Tsartsaris je ponovno bio precizan iza linije tri poena, a izgubljene lopte Baby Shaqa dovodile su do laganih polaganja Nicka Calathesa na drugoj strani. Schortsanitisu se priključio i Papaloukas, kaznio je to Logan, a seriju 22:0 prekinuo je Keith Langford sredinom druge četvrtine. No, rezultat je već bio 37:18.

Na poluvrijeme se otišlo s 55:34 za Željka Obradovića, a njegova momčad posve je unakazila Maccabi u prvom poluvremenu prve utakmice četvrtfinalne serije.

Imali su domaći i +30 u jednom trenutku u trećoj četvrtini, a posljednjih deset minuta igralo se u revijalnom ritmu bez velikog intenziteta u obrani za konačnih 93:73. Statistika je neumoljiva, Diamantidis je bio najbolji domaći igrač s 15 poena, pet skokova i osam asistencija, a šutirali su velikih 55 posto za tricu. Svi su igrali vrlo dobro, no valja još izdvojiti Calathesa (13 p), Batistea i Logana (11 p).

Kod nesretnih gostiju najefikasniji je bio Langford s 21 poenom, no puno je korisniji za momčad bio Smith sa 17 poena i šest skokova. Imali su čak 18 izgubljenih lopti, nadskakani su i pretrčani.