Barcelona prva osigurala Final Four

Bernard Jurišić • utorak, 27.03.2012.

Regal Barcelona prvi je klub koji je osigurao plasman na Final Four košarkaške Eurolige. Španjolska momčad s 3-0 u seriji preskočila je Uniks iz Kazana, iako nije sve bilo tako glatko kako se čini...

Barcelona je prva u "troskoku" osigurala plasman na završni turnir Eurolige u Istanbulu. Nakon dvije domaće pobjede, Barcelona je u ruskom Kazanu sve riješila u prvoj utakmici i s 3-0 potvrdila put u Istanbul.

Uniks je zadnju šansu za produženje euroligaškog života dobro otvorio, na poluvremenu je ruska momčad imala prednost 34:28, a Barcelona je imala velikih problema u napadu. Mogli su Rusi imati i veću prednost, pa je već tada bilo jasno da će se teško nositi s Barcinom kvalitetom kad Španjolci "proigraju".

To se i dogodilo, šut je počeo služiti Barcelonu u trećoj četvrtini i brzo se rezultat okrenuo. Na kraju treće četvrtine Barca je imala minimalnu prednost (45:46), a u posljednjoj četvrtini sve je ipak došlo na svoje mjesto i Barcelona je slavila 67:56.

U redovima Barcelone najbolji je bio Juan Carlos Navarro s 21 poenom i tri asistencije, Uniks je predvodio Henry Domercant s 19.