Josip Tolić • srijeda, 21.03.2012.

U prvom polufinalnom susretu portugalskog liga-kupa Benfica je na svom terenu slavila nad momčadi Porta 3:2 i tako izborila plasman u finale ovoga natjecanja.

Domaćine je u vodstvo već u četvrtoj minuti doveo Maxi Pereira nakon proigravanja Brune Césara, no rezultat je već u idućoj minuti poravnao Lucho González udarcem iz daljine koji je pogodio Javija Garcíju te prevario vratara crvenih Eduarda.

Bolje sreće čuvar mreže domaćih nije bio ni u 17. minuti kada je kroz noge primio pogodak nakon udarca glavom Mangale.

Ipak, četvrtfinalist Lige prvaka oporavio se do kraja utakmice te, nakon dvije pogođene vratnice, preokrenuo utakmicu pogocima Manuela Nolita u 42. i Óscara Cardoza 13 minuta prije kraja poslije lijepog kontranapada.

U drugom polufinalu snage će odmjeriti Gil Vicente i Braga. Finale je na rasporedu 14. travnja u Coimbri.