CSKA pobjedom poslao poruku

Mišo Gulić • srijeda, 21.03.2012.

CSKA je u okviru prve četvrtfinalne utakmice Eurolige na domaćem parketu u potpunosti deklasirao momčad Bilbaoa i time europskoj košarkaškoj javnosti poslao jasnu poruku tko je prvi favorit ovogodišnjeg natjecanja.

Moskovski CSKA u prvom je četvrtfinalnom dvoboju bez većih poteškoća visoko porazio momčad Marka Banića Gescrap Bilbao, a izuzev prve te djelomično druge četvrtine, gosti nisu bilu ravnopravan suparnik niti u jednom segmentu košarkaške igre tijekom utakmice.

Na krilima raspoloženog Krstića domaćini su silovito krenuli u utakmicu te nakon četiri minute igre pobjegli na 15:7, no u istom ritnu nisu nastavili pa su gosti vrlo brzo stigli te prestigli domaće (15:18) uz sjajnu rolu Vasiliadisa. Šuterski obilježena prva četvrtima zaključena je s prednošću domaćih od 27:26.

Nakon nešto više od tri minute igre u drugom periodu i rezultata 33:33, domaći košarkaši serijom 6-0 bježe na 39:33, a do odlaska na odmor zahvaljujući, prije svih, Kiriljenku CSKA je ostvario prednost od deset koševa viška (50:40).

Gosti su košem Marka Banića krenuli u nastavak, no ostatak vremena igra je samo jedna momčad i to ona domaća. Naime, serija sjajnih poteza odvela ih je do 65:44, koliko je bilo u 24. minuti, da bi do kraja igra gostiju iz Španjolske poprimila razmjere "katastrofe", jer su pred posljednju dionicu domaći imali 84:51.

Rusima je u posljednjoj četvrtini ponestalo motiva, razlika je bila prevelika, a naredna utakmica već je kucala na vrata, stoga su opuštanje Španjolci to iskoristili da "ušminkaju" poraz. Konačan rezultat glasio je 98:71.

Prvo ime kod pobjedničke momčadi bio je Krstić s 18 koševa, a 15, odnosno 14, dodali su Šved i Gordon. S druge strane kod Baskijaca Vasiliadis je zabio 15, a Mumbru koš manje. Banić je za goste u igri proveo 22 minute, što je bilo dovoljno za devet koševa i tri skoka.