Vodeći dvojac izbačen iz Kupa

Lovro Štrbinić • srijeda, 21.03.2012.

Četvrtfinale francuskog nogometnog Kupa nastavljeno je utakmica u srijedu, a poznato je i tko se pridružio Quevillyju u polufinalu. Riječ je o trećeligašu Gazelec Ajacciju koji je izbacio Montpellier, Rennesu te Lyonu, "krvniku" PSG-a...

Nakon što je u utorak trećeligaš Quevilly u produžecima nadvisio Marseille, dan poslije na rasporedu su bile preostale tri utakmice četvrtfinala francuskog nogometnog Kupa. Ni ovaj put nije nedostajalo zanimljivosti i iznenađenje.

Trećeligaš Gazelec Ajaccio plasirao se u polufinale pobjedom nad drugoplasiranom momčadi Le Championnata. Na svom travnjaku su protiv Montpelliera poveli u 75. minuti preko Bocognana, a kasnije se pokazalo da je to pogodak vrijedana prolaska u sljedeću fazu.

Nešto raspoloženiji bili su strijelci u ogledu Valenciennesa i Rennesa. Gosti su poveli preko Pitroipe u 13. minuti, a u 32. je Samassa poravnao rezultat. Ipak, nakon isključenja Kadira izgledi Valenciennesa su se smanjili, što Rennes koristi te golovima Pitroipe i Hadjija u drugom poluvremenu odlazi u polufinale.

Posljednja utakmica večeri bila je i "poslastica", ogled između PSG-a i Lyona. Domaćini su poveli u 19. minuti preko Nenea, a izjednačio je Källström šest minuta poslije. Za potpuni preokret gostiju pobrinuo se Lisandro Lopez u posljednjoj minuti prvog dijela, a konačnih 1:3 postavio je Gomis iz jedanaesterca pred sam kraj dvoboja.