De Graafschap 1:2 Twente
Twente

PSV prvi finalist Kupa

Branimir Markota • srijeda, 21.03.2012.

Nogometni travnjaci ne miruju u Nizozemskoj ni preko tjedna. U prvom polufinalnom dvoboju nogometaši PSV-a su slavili na gostovanju u Heerenveenu te su kao prva momčad izborili finale KNVB kupa, dok je Twente u zaostaloj prvenstvenoj utakmici uzeo sva tri boda na gostovanju u Doetinchemu i priključio se vrhu.

Nogometaši PSV-a prvi su finalisti KNVB kupa. Na Abe Lenstra stadionu u Heerenveenu svladali su istoimenog domaćina s 3:1 i trasirali put u finale i borbu za deveti naslov u kupu. Dečki iz Eindhovena su dobro reagirali na trenersku promjenu (Cocu zamijenio Ruttena) i poveli su u 23. minuti preko Marokanca Labyada. Međutim, Heerenveen se trznuo i do poluvremena je izjednačio preko Elma u 34. minuti.

Nastavak je u potpunosti pripao gostima iz Eindhovena, koji su već u prvoj minuti nastavka ponovno došli u prednost pogotkom 21-godišnjeg Wijnalduma. U 50. minuti pitanje pobjednika ovog susreta praktički je bilo riješeno. Slovenac Tim Matavž uništio je sve snove domaćina o finalu i postavio konačnih 1:3.

Protivnik PSV-u bit će bolji iz sutrašnjeg dvoboja između AZ-a i Heraclesa, dok se PSV može mirno okrenuti nedjelji i velikom derbiju protiv Ajaxa u Amsterdamu.

U zaostaloj utakmici 20. kola Eredivisie Twente je nakon dva uzastopna prvenstvena poraza i ispadanja iz Europske lige konačno uknjižio pobjedu u Doetinchemu kod već skoro otpisanog De Graafschapa. Momci Stevena McClarena su teže od očekivanog s 2:1 svladali fenjeraša s tim da su se morali vraćati u utakmicu nakon početnog šoka. De Graafschap je poveo u drugoj minuti preko marokanskog napadača El Hassnaouia. Goste u život vraća Rosales u 19. minuti, a konačnih 1:2 postavlja Fer u 52. minuti.

Twente se pobjedom priključio samom vrhu Eredivisie te s PSV-om dijeli treće mjesto s 51 bodom, a za vodećim AZ-om kaskaju samo dva boda. S druge strane De Graafschap već polako može pakirati kofere za niži rang i pripremati momčad za iduću sezonu.