Ajax izgubio, PSV uzeo bod

Josip Piršljin • nedjelja, 05.02.2012.

U 20. kolu nizozemske Eredivisie PSV je ostao vodeća momčad prvenstva unatoč tome što je protiv Heraclesa uzeo samo bod. Ajax je iznenađujuće izgubio na svom terenu od Utrechta, a utakmice Den Haaga i AZ-a, te De Graafschapa i Twentea su odgođene zbog loših vremenskih uvjeta.

Nogometaši Ajaxa još uvijek čekaju na prvu pobjedu u ovoj godini. Nakon što su ispali u Kupu od AZ-a, te s istim protivnikom remizirali u prvenstvu, igrači Franka de Boera su u prošlom kolu izgubili od Feyenoorda, a danas su pred svojim navijačima poraženi od Utrechta.

Gostujuće igrače u vodstvo je doveo Edouard Duplan pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Iako su u nastavku stvorili nekoliko dobrih prilika, Kopljanici ipak nisu izjednačili već su primili novi pogodak. U 78. minuti za konačnih 2:0 svoj drugi gol na utakmici zabio je Duplan i time ostavio Ajax na šestom mjestu Eredivisie.

PSV je u četvrtak izborio polufinale Kupa pobjedom 3:2 protiv NEC-a, a danas su prvotimci Freda Ruttena remizirali s Heraclesom. S osvojenim bodom PSV je svejedno ostao vodeći na tablici, no Twente i AZ se mogu bodovno izjednačiti nakon što odigraju svoje susrete 20. kola.

Ekipa iz Eindhovena je povela u 19. minuti susreta, a pogodak je postigao Zakaria Labyad na asistenciju Jetra Willemsa. Ipak, domaći Heracles je uspio izjednačiti i doći do boda preko Brazilca Evertona koji je bio precizan u 76. minuti.

ADO Den Haag i AZ nisu odigrali svoj susret zbog loših vremenskih uvjeta, a odgođena je i utakmica De Graafschapa i Twentea. Feyenoord se približio vrhu tablice pobjedom od 2:0 u Nijmegenu, a uspješni su bili i nogometaši Waalwijka, Vitessea, Excelsiora i Heerenveena.