Den Haag 0:6 AZ Alkmaar
AZ Alkmaar

AZ sa šest golova "potopio" Den Haag

Josip Piršljin • srijeda, 08.02.2012.

U odgođenoj utakmici 20. kola nizozemskog nogometnog prvenstva AZ je s čak 6:0 porazio ADO u Den Haagu i izjednačio se s PSV-om na vrhu tablice.

Utakmica 20. kola između ADO Den Haaga i AZ-a trebala je biti odigrana prošlog vikenda, no zbog iznimno loših vremenskih uvjeta na stadionu Kyocera, susret je odigran danas. Dvoboj De Graafschapa i Twentea koji je odgođen iz istih razloga zakazan je za 7. ožujka.

AZ je na gostovanju u Den Haagu tražio novu pobjedu kako bi se izjednačio na prvom mjestu Eredivisie s PSV-om koji je u prošlom kolu kiksao odigravši samo 1:1 s Heraclesom.

Igrači Gertjana Verbeeka u tome su i uspjeli, no vjerojatno se niti oni nisu nadali da će svojim protivnicima zabiti čak šest golova. Mrežu Coutinha je u 33. minuti načeo Benschop, a isti je igrač do 69. minute upotpunio hat-trick.

Poslije njega za 4:0 zabio je Belgijac Martens, a posljednja dva pogotka djelo su Amerikanca Altidorea čime je AZ završio posao protiv večeras nemoćnih igrača Den Haaga koji ostaju na 14. mjestu lige.

Momčad iz Alkmaara u sljedećem kolu nizozemskog prvenstva dočekuje na svom AFAS stadionu Excelsior, a potom slijedi prva utakmica šesnaestine finala Europske lige protiv belgijskog Anderlechta.