Zaragoza šokirala Mestallu

Mišo Gulić • srijeda, 21.03.2012.

U okviru 29. kola španjolske Primere najviše je odjeknuo poraz Valencije na domaćem travnjaku od fenjeraša Zaragoze, dok su odličnu formu gostujućim pobjedama nad Sportingom i Real Sociedadom potvrdili Mallorca i Levante. U Madridu su pak snage odmjerili Atletico i Athletic, a bodovi su nakon vrlo dobrih 90 minuta ostali na Vicente Calderonu.

Atletico Madrid - Athletic Bilbao 2:1 (0:0)

Baskijci su nakon izbacivanja Manchester Uniteda ipak platili punu cijenu tog uspjeha, a novi poraz upisali su u Madridu gdje ih je domaći Atletico svladao rezultatom 2:0. Domaći su se tako s nova tri boda primaknuli jednoj od pozicija koje u narednoj sezoni vode u neko od europskih natjecanja.

U prvom dijelu bilo je dobre igre, prilika, ali nije bilo golova, dok su u drugom gledatelji mogli vidjeti čak tri. Poveli su domaći golom Falcaa u 50. minuti, a isti igrač je u 72. povisio na 2:0. Nadu gostima donio je Javi Martínez u drugoj minuti sudačke nadoknade, no ipak prekasno za nešto više od časnog poraza.

Sporting Gijon - Mallorca 2:3 (1:1)

Sjajnu utakmicu priuštili su gledateljima Sporting, u kojem Mate Bilić nije dobio niti minutu, te Mallorca, no na kraju se bodovima ipak radovali gosti, čime su domaćima ostavili silno mnogo briga pred nastavak prvenstva.

Goste je u 30. minuti u vodstvo doveo Jose Nunes, a stvari je na početak vratio Colunga osam minuta poslije pogodivši za 1:1. Odmah na otvaranju drugog dijela spretan je bio Nsue, što je gostima značio i novo vodstvo. Novo izjednačenje upornim domaćinima donio je Botia, dok je tri boda preporođenoj Mallorci osigurao Giménez .

Valencia - Zaragoza 1:2 (1:1)

Kakav šok na Mestalli. Bodovi koje su svi prije početka upisali domaćinu, nakon 90 minuta igre, otišli su put Zaragoze, na konto istoimenog fenjeraša Primere, no teško da će im to monogo pomoći u nastojanju da izbjegnu ispadanje.

Kada je Hernandez već u petoj minuti domaće doveo u vodstvo nitko nije ni mislio da će na kraju pokidanih živaca i puni frustracija krenuti kućama. No, dva gola Apona, u 30. i 78. minuti, bili su dovoljni za najveće iznenađenje kola.

Real Sociedad - Levante 1:3 (1:2)

Levante i dalje nastavlja oduševljavati u španjolskom prvenstvu, a njihova nova "žrtva" bio je Real Sociedad koji ni na vlastitom stadionu uz vodstvo nije uspio zaustaviti zahuktale goste.

Domaćin je u prednost došao već u šestoj minuti kada je precizan bio Vela, no nakon točno toliko minuta izjednačio je Bakero, da bi vodstvo gostima na izdisaju prvog dijela donio Kone. Potvrda bodova, odnosno treći gol u mreži Sociedada, zbio se u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je precizan bio Xavi Torres.

• Obrisan korisnik22.03.2012. u 12:31
    Valencia je primila orvi gol iz penala koji se rijetko viđa. Naime napadač Zaragoze je usamljen u šesnaestercu visoko dignutom rukom odnio loptu, i sudac je apsurdno pokazao na bijelu točku. Prije toga Valencia je dominirala, a nakon toga uslijedio je jedan psihološki šok koji se nije smio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.03.2012. u 05:47
    Ogroman kiks Valencije-vodit 1:0 i imat igraca vise pa izgubit-to se stvarno ne viđa stalno-pogotovo protiv zadnje momcadi prvenstva!
  • Obrisan korisnik22.03.2012. u 00:26
    bez europa lige nije ostao sigurno,jer je ušo u finale kupa.
  • JeremijaX22.03.2012. u 00:06
    Osta Bilbao zbog jedne dobre sezone u Euroligi bez lige prvaka, a možda i bez eurolige dogodine... Šteta... španjolsko prvenstvo je ipak preteško i prenaporno za igrat na tri kolosijeka.