Primera División, 29. kolo, 22.03.2012, 22:00 h
Málaga 4:2 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Rayo poveo protiv Malage i stao

Ante Dubravac • četvrtak, 22.03.2012.

U posljednjem susretu 29. kola španjolskog prvenstva nogometaši Malage na svom su stadionu dočekali Rayo Vallecano. Unatoč ranom vodstvu gostiju domaćini su na krilima Rondona došli do novih bodova.

MALAGA - RAYO VALLECANO 4:2 (1:1)

Malaga, La Rosaleda
Sudac: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Strijelci: Rondon 35', 58', Maresca 70', Duda 86' / Costa 4', Trashorras 84'

Malaga: Caballero, Monreal, Mathijsen, Weligton, Gomez, Demichelis, Cazorla (od 85. Duda), Isco, Eliseu (od 68. Maresca), Joaquin (od 76. Fernandez) i Rondon.

Rayo Vallecano: Joel, Casado, Pulido, Arribas ( od 84. Tamudo), Tito, Movilla (od 72. Trashorras), Fuego, Armenteros (od 61. Lass), Michu, Piti i Costa.

Nakon što su u posljednjim trenucima susreta na Santiago Bernabeu, pogotkom Santija Cazorle, došli do vrijednog boda nogometaši Malage su na svom stadionu La Rosaleda dočekali Rayo Vallecano koji je došao na krilima uvjerljive pobjede protiv Betisa rezultatom 3:0.

Već u četvrtoj minuti Jesus Gamez radi neoprezan prekršaj u svom šesnaestercu i zarađuje žuti karton, a najstrožu kaznu u vodstvo Rayo Vallecana pretvara Diego Costa. Teško da su gosti mogli i zamisliti bolje otvaranje susreta. Malaga je odmah krenula po izjednačenje, a lijepu priliku u devetoj minuti je propustio Joaquin Sanchez čiji udarac je obranio gostujući vratar.

Unatoč većoj kontroli lopte domaćini su teško stvarali veće opasnosti pred gostujućim vratima, a blizu izjednačenja su bili u 25. minuti, ali je udarac Weligtona zaustavila vratnica. Ipak, bolja igra je urodila plodom deset minuta kasnije kada je lijepu akciju okončao Eliseu centaršutom s desne strane koji je pronašao Rondona, a on zabija za 1:1 te osigurava nešto mirniji odlazak svojoj momčadi na odmor.

Drugo poluvrijeme velikom prilikom otvara Rondon čiji udarac nakon ubačaja Gameza odlazi malo pokraj desne stative. Ipak, bio je to samo uvod u vodstvo domaćina već u idućoj minuti. Ponovo je Eliseu pronašao Rondona, koji iz se oslobađa svog čuvara s zabija svoj drugi pogodak za 2:1. Nakon desetak minuta zatišja Malaga je definitivno riješila pitanje pobjednika. Samo dvije minute nakon šo je zamijenio dvostrukog asistenta Eliseua Enzo Maresca je glavom pogodio mrežu nemoćnog Joela te povisio na 3:1.

Veliku priliku za hat-trick Rondon je propustio u 79. minuti kada je iskoristio pogrešku gostujuće obrane te krenuo sam prema Joelu, međutim oboga puta je vratar izašao kao pobjednik. Tračak nade za Rayo pojavio se u 84. minuti kada je Caballero skrivio novi jedanaesterac. Siguran s bijele točke bio je Trashorras. Da ima "nos" za izmjene Manuel Pellegrini pokazao je uvođenjem Dude u 85. minuti, a ovaj mu se zahvalio u svom prvom kontaktu s loptom postigavši pogodak za konačnih 4:2.

U idućem kolu Malaga ide na teško gostovanje kod Espanyola dok će Rayo Vallecano biti domaćin Villarrealu.