Ante Dubravac • utorak, 20.03.2012.

U prvim susretima 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na svom stadionu dočekala Granadu i na krilima Lionela Messija došla do nove pobjede dok je susret između Osasune i Getafea završio bez pogodaka.

Nakon neočekivanog kiksa Real Madrida u prošlom kolu protiv Malage nogometaši Barcelone su u susret s Granadom ušli s osam bodova zaostatka i unatoč tome što trener Pep Guardiola to ne želi priznati vjera u mogućnost osvajanja naslova opet se vratila na Camp Nou.

Manje od četiri minute bile su dovoljne Barceloni da dođe do vodstva. Centaršut s lijeve strane pronašao je Messija na drugoj stativi, on spušta loptu do Xavija koji smireno pogađa za rano vodstvo. Pet minuta kasnije prvi put pokušava i Messi, ali je gostujući vratar obranio njegov udarac.

Najbolji strijelac u povijesti

Najveća zvijezda Barcelone, Lionel Messi, s nova tri pogotka srušio je 57 godina star rekord Cesara Rodrigueza po broju postignutih pogodaka u službenim utakmicama za klub s Camp Noua. Rodriguez se u svojoj karijeri u strijelce upisao 232 puta.

Međutim to je bilo samo kratko odgađanje novog slavlja domaćina. U 17. minuti Isaac Cuenca je prošao nekoliko igrača, pronašao Messija koji lijepim volejem neobranjivo pogađa za povećanje vodstva. I nakon sigurnog vodstva nastavila se potpuna dominacija Barcelone dok su se gosti vrlo rijetko susretali s loptom. Ipak novih pogodaka nije bilo pa gosti mogu biti i zadovoljni što nakon prvih 45 minuta na predah odlaze sa samo dva pogotka zaostatka.

U nastavak susreta domaćini su ušli u nešto sporijem ritmu što su uspjeli iskoristiti nogometaši Granada i iz svoje prve prilike doći do pogotka. Odion Jude Ighalo je izveo slobodan udarac s lijeve strane, u skoku je najviši bio Diego Mainz koji vraća neizvjesnost u utakmicu. Samo pet minuta kasnije Benitez je pobjegao Alvesu koji ga ruši u šesnaestercu, pa je sudac José Antonio Teixeira Vitienes pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Guilherme Siqueira za potpuni povratak Granade.

Šok na Camp Nou trajao je vrlo kratko jer u 67. minuti Alves pronalazi Messija, Argentinac lijepo prima loptu i lobom savladava istrčalog gostujućeg vratara te vraća mir među domaće navijače. Veliku priliku da otkloni sve dileme oko pobjednika imao je Tello petnaestak minuta prije kraja susreta, međutim nakon što je zaobišao vratara izgubio je korak što su iskoristili gostujući stopera i otklonili opasnost.

Zato u 82. minuti nije bilo spasa za Granadu. Još jednom je pokušao Messi, Cesar je odbio loptu koja je došla do Tella koji pogađa nebranjeni dio mreže za novu prednost od dva pogotka. Totalni raspad sistema u redovima Granade u 86. minuti iskoristio je Messi koji je kompletirao još jedan svoj hat-trick te došao d svog 34 pogotka u sezoni. Međutim ni tu nije bio kraj događanjima u drugom poluvremenu. Zbog igranja rukom drugi žuti, isključujući crveni karton zaradio je Alves, a Guilherme Siqueira svojim drugim pogotkom s 11 metara postavlja konačnih 5:3.

U drugom susret sastali su se sedmoplasirana Osasuna koja u posljednja četiri susreta ima dvije pobjede i dva neriješena rezultata te Getafe koji je došao na krilima dvije uzastopne pobijede. Prvih 45 minuta proteklo je u blagoj terenskoj inicijativi koju su imali domaćini, ali se na odmor otišlo bez pogodaka. I nastavak utakmice ponudio je vrlo sličnu igru u kojoj ni jedna momčad nije preuzimala previše rizika pa je susret završio bez pobjednika s početnih 0:0.

• Obrisan korisnik21.03.2012. u 20:48
    kako san se snerva kad san vidia je minus 5 zato sta real jos nije odigra, vec san se ponada da barca ima sanse osvojit prvenstvo
  • xavice21.03.2012. u 13:08
    http://www.youtube.com/watch?v=Yozvl3y29Owhttp://www.youtube.com/watch?v=t3CXxiVzmG4&feature=relatedprvi je jedan od najdirljivijih videa koje sam ikada vidio, drugi je dokumentarac i možete vidjeti što o njemu kažu xavi, wenger, rronaldo, figo, zidane, pele itd...nadam se da ne kršim neka... [više na forumu]