15 pogodaka Hrvata u pobjedi Hamburga

Igor Šestak • srijeda, 21.03.2012.

Odigrane su posljednje utakmice 25. kola rukometne Bundeslige. Iznenađenja nije bilo. U sva četiri dvoboja slavile su momčadi iz vrha tablice, ali su se morale pomučiti da bi došle do bodova. Zapažene uloge odigrali su i Hrvatski rukometaši. Trojac u Hamburgu postigao je čak 15 pogodaka, a dobre nastupe imali su Blažičko i Vuković u porazu Lübbeckea od Flensburga.

HSV Hamburg – TSV Hannover-Burgdorf 34:30 (18:17)

Znatno teže od očekivanog, Hamburg je osvojio bodove protiv Hannovera iz Burgdorfa. Sva tri hrvatska reprezentativca bila su u pogonu za domaću momčad, a najviše se istaknuo Domagoj Duvnjak koji je bio i najbolji strijelac Hamburga.

HSV je dobro otvorio susret i u prvih pet minuta poveo s 4:1, ali gosti nisu dozvolili rezultatsko odvajanje četvrte momčadi Bundeslige pa su već u 11. minuti poravnali na 6:6. Do 19. minute se igralo gol za gol, kada su domaći ponovno otvorili veću prednost, ovog puta od čak pet pogodaka, ali im ni to nije bilo dovoljno da prelome utakmicu. Gosti su prije odmora stigli na samo gol zaostatka.

Hannover je i u drugom dijelu nastavio raditi probleme domaćoj obrani, a posebno raspoložen bio je Lars Lehnhoff. Hamburg su u egalu držali Duvnjak i Marcin Lijewski, a rezultatska izjednačenost je potrajala sve do 54. minute kada je Hamburg po treći put poveo s tri pogotka prednosti. Treća je bila sreća za HSV jer tu prednost više nisu ispustili i priveli su utakmicu kraju s četiri pogotka prednosti.

Duvnjak je postigao sedam pogodaka, Vori pet, a Lacković tri. Osim hrvatskog trojca, raspoloženi su bili Kraus sa šest pogodaka i Lijewski sa pet. Više od polovice pogodaka gostiju postigla su samo dvojica igrača. Morten Olsen je zabio deset, a Lehnhoff osam pogodaka.

MT Melsungen – THW Kiel 19:27 (9:11)

Vodeća momčad Bundeslige neočekivano se mučila u gostima kod Melsungena u prvih 27 minuta utakmice. U izjednačenom i čvrstom prvom poluvremenu domaćini su pružili odličan otpor lideru prvenstva i dozvolili mu postizanje tek 11 pogodaka. Tri minute do odmora rezultat je bio 9:9, a Melsungen je uspijevao držati prednost od jednog gola od 17. do 25. minute. Ipak, u posljednje dvije minute prvog dijela Kiel je postigao dva pogotka koja su bila temelj velike serije koja je slijedila u nastavku utakmice.

U prvih 13 minuta drugog poluvremena Kiel je napravio seriju od 9:3, za koju su najzaslužniji Daniel Narcisse i Kim Andersson, i pobjegao domaćima na osam pogodaka prednosti. U posljednjih 15 minuta utakmica se svela na rutinsko održavanje velike prednosti Kiela koji je stigao do 25. pobjede u ovogodišnjem izdanju Bundeslige.

Narcisse i Anderson su završili susret sa šest pogodaka, a Filip Jicha je dodao pet golova, od čega četiri sa linije sedam metara. Thierry Omeyer doprinio je pobjedi Kiela s 19 obrana. Najbolji strijelac Melsungena bio je Karipidis sa šest pogodaka, a po četiri su dodali Vučković i Danner. Mario Kelentrić je branio domaća vrata u posljednje dvije minute susreta i završio je utakmicu bez obrane.

SC Magdeburg – Bergischer HC 37:27 (18:17)

Još se jedna momčad iz gornjeg dijela ljestvice mučila u prvom poluvremenu. Bio je to Magdeburg koji je ugostio 16. momčad Bundeslige, Bergischer. Prvu značajniju prednost na utakmici ostvarili su domaći u 18. minuti kada su poveli 10:6. Uporni gosti hvatali su taj zaostatak i do poluvremena su stigli do samo jednog gola zaostatka.

Utakmica je odlučena u prvih 12 minuta nastavka kada su igrači Magdeburga serijom 10:3 poveli s osam pogodaka prednosti. Gosti nisu imali rješenja za raznovrsnu napadačku igru Magdeburga i do kraja utakmice se nisu uspjeli ozbiljnije približiti. U samoj završnici domaći su došli do uvjerljive pobjede od deset pogodaka prednosti.

Najbolji strijelac susreta bio je Magdeburgov Yves Grafenhorst s devet pogodaka, a po pet su za domaće postigli Jurecki, Tönnesen i Rojewski. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Karason sa sedam golova, a šest je dodao Pekeler.

TuS N-Lübbecke – TSV Flensburg Handewitt 21:25 (11:12)

Flensburg je do 19. pobjede u sezoni stigao kod Lübbeckea za koji su dobar nastup upisali hrvatski igrači. Vratar Nikola Blažičko prikupio je 18 obrana, a Drago Vuković je postigao tri pogotka. U prvih 30 minuta igrala se vrlo izjednačena utakmica u kojoj ni jedna momčad nije uspjela ostvariti vodstvo od dva pogotka. S golom prednosti češće su vodili domaći.

Rezultatsko odvajanje Flensburga počelo je u 37. minuti kada su poveli 15:13. Lübbecke je držao priključak sve do posljednje četvrtine utakmice kada više nisu mogli parirati objektivno snažnijem protivniku. Do odlučujuće prednosti od četiri pogotka Flensburg je stigao u 49. minuti i do kraja utakmice nije dozvolio domaćinima da se približe na manje od tri pogotka zaostatka.

Pet pogodaka za Flensburg postigao je Knudsen, a po četiri Glandorf i Svan Hansen. Najbolji strijelac Lübbeckea bio je Niemeyer s pet golova.