Real poražen, Barcelona preuzela vrh

Ante Zovko • nedjelja, 25.03.2012.

U 26. kolu španjolskog prvenstva euroligaši su imali teške ispite. Barcelona i Bilbao uspješno su ih riješili, dok je Real kiksao. Unicaja je s novim trenerom konačno upisala pobjedu.

U svojoj 500. ligaškoj utakmici Juan Carlos Navarro odveo je Barcelonu do pobjede i preuzimanja prve pozicije od Reala s 21 poenom protiv Valladolida. Lorbek je imao 22 poena.

Real Madrid prepustio prvu poziciju Barceloni nakon poraza od Lagune Aro 98:90 u kojem se Ante Tomić nije mogao pohvaliti velikim učinkom u svojih 18 i pol minuta. Postigao je četiri poena, četiri skoka te tri asistencije.

Promjena trenera godila je Unicaji koja je upisala tek drugu pobjedu u posljednjih 17 utakmica protiv Alicantea, 72:60. Luka Žorić postigao je 13 poena za gotovo 28 minuta te dodao šest skokova i dvije asistencije. Hrvoje Perić ubacio je dva poena za gotovo 18 minuta uz šut 0/5 za dva. Imao je i šest skokova te četiri asistencije. S druge strane, Mario Stojić igrao je 18 minuta i ostao bez ubačenog poena. Imao je četiri skoka i asistenciju.

Nakon dvije euroligaške utakmice, Bilbao je ugrabio vrijednu pobjedu u drugom produžetku protiv Bance Civice (110:108). Mark Jackson bio je s 24 poena najbolji kod gostiju, dok je povukao i Marko Banić sa 17 poena i pet skokova.