Zadrani ugasili Svjetlost u nastavku

Iz Dvorane Krešimira Ćosića:Martina Oštrić • utorak, 27.03.2012.

Zadrani su upisali novu pobjedu. U dvorani Krešimira Ćosića rezultatski su uvjerljivo svladali momčad Svjetlosti iz Slavonskog Broda. Za domaću je momčad debitirao i Abdullahi Kuso, najnovije pojačanje momčadi Aleša Pipana...

Košarkaši Zadra su, nakon poraza od Splita, kod kuće su ugostili momčad Svjetlosti. Utakmica je započela koševima Ivanova koji je domaćine doveo u vodstvo. S tri poena Gorana Vrbanca Zadrani su došli do najveće prednosti u prvoj četvrtini (7:2). Polovicom prvog dijela pet poena se počinje topiti. Konačno u osmoj minuti Brođani dolaze do vodstva od 9:10, koje će do kraja četvrtine samo rasti. Prvih deset minuta završava s dvostruko većom prednosti gostujuće momčadi.

Nekadašnji Zadranin Pankracije Barać slobodnim bacanjima u drugoj četvrtini povećava vodstvo, a prati ga i Koštomaj, što Brođane odvodi na +14. Zadarski šestominutni post bez koša prekida Ante Delaš u 13. minuti, nakon čega Ivanov smanjuje zaostatak na deset poena.

Debitirao Kuso

U 27. minuti, pri izjednačenom rezultatu, trener Aleš Pipan u momčad Zadra je uveo novog igrača, Abdullahija Kusa. Novi igrač Zadra u polupraznoj je dvorani dočekan pljeskom, što se ponavljalo pri svakom njegovom dodiru s loptom.

Sredinom druge četvrtine Zadrani se počinju vraćati u utakmicu. Ivan Batur smanjuje na 24:26, što je najmanji zaostatak domaćih u tom periodu igre, no gostujuća momčad ipak ne dopušta svojim protivnicima da se približe. Trica Štimca i dva poena Baraća Brođanima donose šest poena prednosti pred nastavak (26:33).

Domaćini su bolje ušli u nastavak. Koševima Vrbanca i Ivanova smanjuju na samo jedan poen zaostatka. Sve do 27. minute traje ganjanje rezultata domaće momčadi kada konačno dolazi do izjednačenja rezultata (38:38), i novog vala neizvjesnosti. Novi igrač Zadra, Abdullahi Kuso donio je prednost domaćinima poenima iz slobodnih bacanja, nakon čega su se rezultatski počeli odvajati. Istek 30. minute dočekan je rezultatom 47:41.

Brođani su posljednju dionicu igre otvorili novim poenima Štimca, no Zadrani su uzvratili preko Vragovića i Ivanova. Do 34. minute gostujuća je momčad imala 11 poena zaostatka, i igru koja nije obećavala mogućnost približavanja Zadranima. Do kraja je jedina nepoznanica ostao rezultat, koji je na kraju iznosio 71:50.

Kod Zadrana najbolji strijelac je bio Ive Ivanov s 20 poena, dok je kod gostiju poen manje ostvario Pankracije Barać.