Maccabi na korak do polufinala

Vedran Filipović • utorak, 27.03.2012.

Maccabi je u trećoj utakmici četvrtfinalne serije protiv Panathinaikosa stigao do druge pobjede (65:62) i pred svojim navijačima imat će meč loptu za Final Four u Istanbulu...

Smith i Langford otvorili su susret sjajno za domaćine, no Calathes je brzim koševima brzo doveo rezultat do egala (5:5). Uslijedila je 9:0 serija Maccabija, a prednost na kraju četvrtina je došla na 11 koševa prednosti tricom Bursteina pet sekundi prije kraja.

Košem Batistea u 14. minuti je momčad Željka Obradovića, koja je proteklog tjedna izgubila prednost domaćeg parketa, došla do zaostatka od pet poena, no domaći predvođeni Hendrixom i Smithom do poluvremena ponovno dižu na poprilično velikih +13 (41:28).

Momci Davida Blatta su na krilima prepune Nokia Arene održavali prednost, no Atenjani su se ponovno približili na 46:41 polaganjem Perperogloua u 27. minuti. U posljednjih deset minuta ušlo se s +6 za igrače u žutim dresovima i sve je mirisalo na infarktnu utakmicu koju će odlučiti jedna greška ili bolja obrana protivnika.

Pet minuta prije kraja susreta Kaimakoglou je smanjio na 58:55, no Hendrix zabija uz prekršaj Diamantidisa te vraća prednost domaćima. Grci su igrali sjajnu obranu u tim trenucima, na drugoj strani su pogodili Kaimakoglou i Perperoglou i dvije minute prije kraja Maccabi je imao samo minimalnu prednost.

U najtežim trenucima ponovno se ukazao Devin Smith, podignuo na +3, a poništio ga je Diamantidis 30 sekundi prije kraja za 63:62. Obradović se odlučio braniti, Langford je promašio, no Hendrix je skočio i provukao loptu kroz mrežicu za 65:62, a Zelenima je ostalo 15 sekundi. Pokušaj Calathesa nije bio uspješan i domaći su počeli slaviti veliki u važnu pobjedu koja im daje 2-1 vodstvo u seriji. Sljedeća utakmica također se igra u Izraelu.

Ohayon je bio najefikasniji kod domaćih s 12 poena i šest asistencija, no u stopu su ga pratili Smith s 11 i devet skokova i Hendrix (9 p, 7 sk). Goste su vukli Batiste (13 p, 6 sk) i Diamantidis (10 p, 6 sk, 5 as), no Željko Obradović morat će smisliti nešto budući da im je sljedeća utakmica na "sve ili ništa".