Banić uništio moćni CSKA

Mišo Gulić • srijeda, 28.03.2012.

Na krilima sjajnog Marka Banića, koji se na kraju zaustavio na 18 koševa, ali u svega 20 minuta igre, Gescrap Bilbao je odličnom igrom od prve minute svladao "strašni" CSKA iz Moskve te tako smanjio njihovo vodstvo u seriji na 2-1.

Gescrap Bilbao je prilično iznenađujuće u "paklu" svoje dvorane bez većih poteškoća, uz prilično konstantnu igru svih 40 minuta, došao do pobjede nad moćnim CSKA-om i tako produžio seriju na minimalno još jednu utakmicu koja je na rasporedu u petak.

Otvaranje susreta pripalo je gostima koji su na Kiriljenkov pogon došli do viška od šest koševa (3:9), no potom se domaći bude, raspucao se Vasiliadis, a upravo njegovim košem domaći zaključuju seriju 16-2 za vodstvo od 19:11, četiri minute prije kraja četvrtine. Ipak, za goste su tada povukli oni najiskusniji, Teodosić i Kiriljenko, stoga je nakon prvih 10 minuta igre rezultat glasio 24:23 u korist domaćina.

Nakon minutu igre u drugoj četvrtini Banić je zabio za povećanje vodstva svoje momčadi, a bio je to tek nagovještaj sjajne partije koju će pružiti u nastavku utakmice. Sve do tri minute prije odlaska na odmor rezultat je bio izjednačen, s nekoliko izmjena u vodstvu, da bi potom Banić uzeo stvar u svoje ruke te poveo svoju momčad do sedam koševa viška nakon prvog poluvremena (47:40).

Odlična rola Mumbrua na otvaranju treće četvrtine domaće je odvela do plus 13 (58:45), međutim, nekoliko jeftino prodanih lopti i gosti su se došli do 58:50, no tada se ponovno "ukazao" hrvatski reprezentativac pa je prednost vrlo brzo porasla na 71:55, što je, pokazalo se, bio trenutak koji je prelomio ovaj susret.

Zadnji period igre nije ponudio veću dramu, domaći su prilično sigurno održavali prednost stečenu u drugom dijelu treće četvrtine, tek je Šved s dvije uzastopne trice u posljednjim trenutcima ublažio poraz, a završni pogled na semafor je pokazivao 94:81.

Prvo ime kod domaćih, ukoliko se u obzir uzme tajming u kojem je postizao koševe i sveukupan doprinos, bio je Marko Banić s 18 koševa (šut 7/9) u tek 20 minuta koliko je proveo na parketu, dok je dva koša više zabio Vasiliadis. Za goste iz Moskve, odličan je bio Krstić s 22 ubačaja (šut 9/9), a 16 koševa uz šest skokova je dodao Kiriljenko.