Montepaschi nemoćan u Pireju

Branko Barić • četvrtak, 29.03.2012.

Nakon dvije neizvjesne utakmice u Sieni, prva nakon selidbe četvrtfinalne serije Eurolige između Olympiakosa i Montepaschija u Pirej ponudila je jednosmjernu ulicu. Gosti su se u igri držali tek četvrtinu i pol, a onda je serija 13:0 Ivkovićevih trupa prelomila susret i omogućila im da se približe na korak do završnog turnira...

Siena je odlično krenula u susret i preko Andersena, McCalebba i Stonerooka dolazi do početne prednosti 7:1. Domaćini se tada bude i ubrzo poravnavaju na 10:10, a u posljednjim sekundama prve četvrtine preko Printezisa stižu do svog prvog vodstva (14:12). Od tog trenutka na dalje Olympiakos preuzima kontrolu susreta - zakucavanje Lawa dovodi ih sredinom druge dionice na 24:18, a nakon 20 minuta igre već imaju i dvoznamenkastu prednost (32:21).

Po povratku iz svlačionica crveno-bijeli nastavljaju točno tamo gdje su stali. Mantzaris sa šest uzastopnih poena zaključuje 13:0 seriju koja definitivno usmjerava susret ka mirnoj završnici. Iako su već u trećoj četvrtini imali nekoliko prilika otići na preko 20 poena razlike, to se dogodilo te početkom četvrte nakon poena Hinesa. Siena se tu potpuno raspala, njihov zaostatak u jednom trenutku narastao je i na 29 poena razlike, da bi do kraja tek uspjeli smanjiti na pristojnijih 20 (75:55).

Ključ ovako dominantne predstave Olympiakosa svakako je sjajna obrana koja je svela Sienin šut za dva poena na svega 34% (16/47), ali prije svega izrazita nadmoć u skoku (49-29). Pianigiani će u ova dva dana morati dosta poraditi na tom segmentu igre sa svojim igračima, jer ukoliko i u petak dopuste protivniku 18 napadačkih skokova, serija se više neće vraćati u Palaestru.

Gledajući pojedinačne učinke Hines je s 15 poena i devet skokova prvo ime susreta, a pratio ga je Sloukas s 11 poena, četiri skoka i tri asistencije. McCalebb je na drugoj strani zabio 15 uz četiri skoka, dok je Andersen sudjelovao s 12 poena i pet skokova.

Olympiakos nakon tri odigrana susreta vodi s 2-1 i potrebna mu je još jedna pobjeda kako bi izborio Final Four. Četvrta utakmica na rasporedu je u petak, također u Dvorani mira i prijateljstva.