Maccabi propustio "meč loptu"

Vedran Filipović • petak, 30.03.2012.

Košarkaši grčkog Panathinaikosa u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije slavili su na gostovanju kod Maccabija te izborili posljednji, peti susret koji će se igrati u njihovoj OAKA areni.

Maccabi je imao meč loptu pred svojim navijačima za polufinale Eurolige, no Željko Obradović i društvo iz Atene još su jednom pokazali srce šampiona. Slavljem 78:69 izborili su "majstoricu" u svojoj domovini i na svom parketu.

Pogotkom Bursteina okončana je izjednačena prva četvrtina (19:17) u korist Maccabija, no sredinom druge četvrtine je Jasikevičius tricom postavio pet poena prednosti za goste. S istom razlikom (36:41) otišlo se na odmor.

Devin Smith je pogodio na otvaranju nastavka, no Calathes je povezao nekoliko uspješnih pokušaja, a Smith šutom iz kuta postavio prvu dvoznamenkastu prednost na susretu - 38:49. Langford i Eliyahu vratili su susret u vode neizvjesnosti, a u ključnih deset minuta ušlo se s 50:54 za košarkaše u zelenim dresovima.

PAO je otišao na +8 početkom četvrte četvrtine, no ponovno se ukazao Keith Langford koji košem uz prekršaj vraća Maccabi na samo dva poena zaostatka (58:60). Tri minute prije kraja Diamantidis je pogodio dva slobodna bacanja za minimalnu prednost Grka, a Kaimakoglou s dva ubačaja diže na +5 minutu i pol prije kraja.

Hendrix je promašio dva bacanja, Diamantidis nije i tu je priči, barem što se tiče ove utakmice bio kraj. Calathes je ubacio 15 koševa u redovima pobjedničke ekipe, Jasikevičius je dodao 13, a Diamantidis i Kaimakoglou po jedan manje. Kod domaćina koji su propustili veliku prigodu Smith i Langford su postigli 14 koševa, a Eliyahu 12.