Zbog bakljade prekinut susret u Puli

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 01.04.2012.

U posljednjoj utakmici 24. kola MAXtv Prve lige, Istra 1961 je na Aldo Drosini ugostila Rijeku. Nakon bolje igre domaćina i vodstva 20 minuta prije kraja, susret je prekinut zbog bakljade domaćih navijača prilikom proslave pogotka.

Istra je u početnim minutama imala više loptu u nogama, ali prvu priliku propustila je Rijeka. Sjajan udarac sa 17 metara u gornji lijevi kut uputio je Antonini Čulina, a Andrej Prskalo krajnjim je naporima izbacio loptu u korner. Sušić je nakon pola sata igre pokušao glavom za Istru, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Četiri minute prije kraja prvog dijela dosuđen je slobodan udarac za Rijeku. Sa udaljenosti od 20-ak metara, Damir Kreilach odlično puca, ali lopta odsjeda na vratnici domaćeg gola.

Robert Lisjak bio je nezaposlen tijekom cijelog prvog poluvremena na vratima gostiju, ali prva intervencija bila je i najvažnija. Sandi Križman nakon proigravanja Bačelić-Grgića natrčava na loptu i prima je na pet metara od vratiju, a riječki čuvar mreže hrabro ulazi u udarac i spašava svoju momčad. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu pozornost više nije bila uperena u aktere na terenu, već na one na tribinama stadiona Aldo Drosina. U 58. minuti je Armada prvo napravila bakljadu, a glavni sudac Marijo Strahonja nakratko je prekinuo susret. Nakon što je dvoboj nastavljen, Istra je povela. U 70. minuti Čulina je u kaznenom prostoru srušio Sušića, a Stipe Bačelić-Grgić realizirao najstrožu kaznu za vodstvo Istre od 1:0.

Domaći navijači Demoni tada su odlučili pogodak proslaviti novim bakljama, a glavni je sudac postupio po pravilima i prekinuo susret. O pobjedniku će se tako odlučiti za "zelenim" stolom.

• Obrisan korisnik02.04.2012. u 14:27
    baklje NEMAJU sta trazit ni na terenu ni van njega...pogledaj kakvih lijepih koreografija imaju u italiji,spanjolskoj,engleskoj,njemackoj bez ijedne baklje! sta cemo zauvijek ostati ovakve balkancine ili bi vrijedilo pokusat nesto promijenit???
  • Obrisan korisnik02.04.2012. u 13:44
    jedini način da se iskorjeni bacanje baklji na teren je da se samo paljenje baklje ne tretira kao najveći kriminal. prije se nisu bacale baklje u teren. i da li bi utakmica bila prekinuta da baklje nisu bile na terenu nego samo na tribini?
  • Obrisan korisnik02.04.2012. u 08:07
    Meni je drago sto je utakmica prekinuta...izgleda da je ovo jedini nacin da se iskorijeni bacanje baklji u teren
  • Obrisan korisnik02.04.2012. u 00:10
    ovo je ispravan nacin,da se barem probaju iskorijenit nasilje i pirotehnika na nasim "stadionima" samo isto je onda trebalo napraviti i u maksimiru...nadam se da ovaj slucaj pokazuje da se je krenulo ispravnim putem i da ces se napokon nesto poduzeti...i englezi su imali ovakve probleme... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.04.2012. u 23:29
    bio sam na ovoj utakmici. ovo je stvarno čisti bezobrazluk! koliko su puta "gorjeli" poljud i maksimir??!! sad se tu našlo 2 pokusna kunića za treniranje strogoće! delegat ni sam nezna zašto je prekinuo utakmicu!