Zelina pobjegla pratnji

Igor Šestak • ponedjeljak, 02.04.2012.

Derbi 23. kola 3. HNL Zapad odigran je u Dugom Selu gdje su domaćini slavili protiv izravnih konkurenata iz Vrapča i dostigli ih na tablici. Veliku borbu iza svojih leđa dobro je iskoristila vodeća Zelina i pobjedom u Vrbovcu pobjegla pratnji na sedam bodova prednosti. Niz dobrih rezultata nastavili su Segesta i Jadran, a zaustavljen je proljetni uspon Stupnika.

Zelina je pobjedom u lokalnom derbiju protiv Vrbovca iskoristila posrtanje najbližih pratitelja i učvrstila vodstvo na prvenstvenoj tablici. Zahvaljujući porazu Vrapča i remiju Opatije, Zelina sada ima prednost od sedam bodova ispred čak četiri kluba koja su bodovno poravnata na drugom mjestu, s tim da Vrapče još treba odigrati odgođenu utakmicu 22. kola protiv Vrbovca.

Do pobjede u Vrbovcu, vodeća momčad lige stigla je pogotkom Josipa Maroševića u 62. minuti. Prvi strijelac lige iskoristio je odličnu priliku koju su mu servirali suigrači nakon što su domaći neoprezno izgubili loptu na sredini terena. Vrbovec nije mogao parirati igrom pa su se domaći igrači često isticali grubostima za što su "nagrađeni" s dva crvena kartona. U 54. minuti isključen je Horvatić, a u 71. Pluščec.

Zelina u idućem kolu igra protiv Dugog Sela koje je u odličnoj proljetnoj formi. U posljednjih pet utakmica igrači Igora Kovačevića su osvojili 11 bodova i stigli do trećeg mjesta na tablici. U derbiju 23. kola Dugo Selo je slavilo protiv drugoplasiranog Vrapča s 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Bojan Monar u 32. minuti nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Jakirović. Domaći su tada zaigrali dosta opreznije, a gosti nisu uspjeli doći do izjednačenja, čak ni s igračem više nakon što je Dugom Selu isključen Filipović u 62. minuti utakmice.

Pozitivan niz rezultata donio je Jadranu iz Poreča uspon na četvrto mjesto. Nakon pobjeda protiv Rovinja i Buja, Jadran je slavio i u Novalji u zanimljivoj utakmici punoj preokreta. Jadran je poveo već u drugoj minuti golom Sertića, ali je vodstvo gostiju kratko trajalo jer je u 14. minuti izjednačio Sliško, a domaće u vodstvo doveo Gagić u 30 minuti. U drugom dijelu novi preokret. Sertić je u 68. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici, a pobjedu Porečanima donio je Kepčija u 90. minuti.

Remijem bez golova u Senju, Opatija je pala s trećeg na peto mjesto jer ima slabiju gol razliku od ostalih ekipa koje su do sada osvojile po 40 bodova. Nehaj je posljednju pobjedu upisao u 15. kolu, 12. studenog, a negativan niz rezultata Senjane je spustio na osmo mjesto.

Segesta je pobjedom 1:0 protiv Orijenta nastavila dobar proljetni niz rezultata i popela se na sedmo mjesto, a jedini pogodak na utakmici djelo je mladog Ivana Borkovića u 89. minuti. Stupnik je pak prekinuo svoj uspješan niz porazom u zagrebačkoj Dubravi, također 1:0. Gol za Dubravu postigao je Palić u 79. minuti.

U zgusnutoj sredini tablice Grobničan je s 2:1 bio bolji od Vinodola. Iako su udaljeni sedam mjesta na tablici, Grobničan ima samo šest bodova više od Vinodola. Dvostruki strijelac za domaće bio je Pilčić, dok je pogodak za Vinodol zabio Šmit.

Dvije utakmice završile su rezultatom 1:1. Rovinj je protiv Krka poveo iz kaznenog udarca u 19. minuti, a strijelac je bio Matić. Bod gostima osigurao je Brlošić u 33. minuti. Posljednja Crikvenica ugostila je Buje i našla se u rezultatskom zaostatku u 11. minuti nakon pogotka Šendule, a na 1:1 je u 36. minuti izjednačio Dunković u 36. minuti utakmice.