Zadranima prvi veliki "skalp"

Mišo Gulić • subota, 07.04.2012.

Susret Zadra i Zagreba, koji je Zadranima praktički bio "biti ili ne biti" po pitanju ambicija za ulazak u doigravanje, pripao je domaćoj momčadi, a vrijedi istaknuti da su do prve "velike" pobjede u Ligi za prvaka domaći došli nakon prilično ujednačene igre svih 40 minuta.

Zadrani su praktički od samog početka utakmice nametnuli svoj ritam, bez njima dobro poznatih "crnih rupa", a takva igra na naplatu je došla krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada su serijom 13-0 slomili otpor gostiju iz Zagreba i tako mirno priveli susret kraju.

Uvodne minute pripale su Zagrebašima, odlično je Simon vukao u tim trenutcima, da bi prema kraju četvrtine Zadrani preuzeli inicijativu, raspucao se Vrbanc, stoga je nakon prvih deset minuta semafor pokazivao pet koševa viška za domaće (20:15).

Tricom Vrbanca na otvaranju drugog perioda Zadrani odlaze na osam koševa prednosti (23:15), a minutu i pol potom bilo je i devet viška (26:17). Imali su domaći priliku i povećati to vodstvo, međutim, Vrbanc ne pogađa za tri, a onda je krenula obostrana kanonada s vanjskih pozicija, no takav način igre nije donio apsolutno ništa, izuzev frustracija za dio gledatelja.

Sredinom četvrtine Zagrebaši ubacuju svoju prvu tricu (Mašić), odmah se s novom nadovezao i Rančić, pa se prednost domaćih brzo istopila do svega tri koša (28:25). Nekoliko izgubljenih lopti domaće momčadi u samoj završnici gosti ipak nisu uspjeli konkretnije kazniti, imali su čak i posljednji napad za eventualno vodstvo, no pokušaj Mulaomerovića ostao je van mrežice, stoga je prvi dio zaključen s rezultatom 36:34.

Također, vrijedi istaknuti identičan omjer ispucanih i ubačenih trica (2/12) nakon prvih 20 minuta, a vrlo izjednačen bio je i ostatak statistike, izuzev dijela koji kaže da su Zadrani imali sedam ispucanih lopti više (34/27).

Ista meta, isto rastojanje; upravo tako je izgledalo nakon odigranih pet minuta u nastavku (44:42), s po nekoliko obostrano dobrih poteza. Ivanov i Vrbanc s jedne te Simon i Markota s druge i u nastavku su nastavili s "privatnom" utakmicom, dok su ostali obavljali onaj "rudarski" dio posla. Rezultat takve igre, pred odlučujućih deset minuta, bilo je sedam koševa prednosti domaćih (56:49).

Zadrani su sjajno otvorili posljednji period igre, polaganje Delaša, četiri koša Kaštropila i skok šut Vrbanca, odveli su ih do viška od velikih 15 koševa (64:49) u 33. minuti utakmice, da bi gostujući post prekinuo tricom Markota, ali tek nakon pet minuta igre u četvrtoj četvrtini.

Bio je to i prijelomni trenutak susreta, gosti kao da su se predali u tim trenutcima, stoga je do kraja bilo samo pitanje s kojom će razlikom zadarski velikan doći do treće prvenstvene pobjede. Odgovor na to pitanje glasio je sedam, za konačnih 69:62.

Prvo ime u pobjedničkoj momčadi bio je Vrbanc s 20 koševa, a vrlo dobar je bio i Ivanov s 15. S druge strane, aktualne prvake predvodio je Markota s 20 koševa i 13 skokova, dok je 15 ubacio Simon.

• manu08.04.2012. u 01:52
    jasno je to meni, i jasno mi je da pola Zadnikove plaće ide Pipanu, ali hoću reći da se pravi trener uvik mora tako postaviti kad je u pitanju sastavljanje rostera ako misli da mu je neki igrač potreban, a koliko ja znan ovaj Zadnik je momak koji uvik daje sve od sebe na treninzima i čini ih... [više na forumu]
    manu
  • pikepiletina08.04.2012. u 01:14
    drago mi je da je Zadar tukao KK Karamarka, ali daleko je ovo bilo od dobre košarke.
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 00:58
    Tužno je ovo gledat, KKK neću ni komentirat, to je i tako klub bez neke velike povijesti... Ali ne znam kako nekog zadranina može veselit ovakav zadar i ovakva košarka, (kao što je ovaj gore napisao) 2 tis. ljudi je puno. Najbolji igrač zadra ive ivanov je nesumnjivo dobar momak, ali taj bi u... [više na forumu]
  • LazialZD08.04.2012. u 00:55
    Ajde koda se nezna da je njegov uvjet dolaska u Zadar bia dovođenje Zadnika igrača koji nemore biti 2.play u Boriku.Naravno da mu menađeri nesmu diktirat ko će mu igrat, ali ako je ovo malo smeće uvjet njegovog ostanka u Zadru onda neka se goni odakle je i doša a Jupe ti je za Pipana - Phil Jackson.
    LazialZD
  • manu08.04.2012. u 00:48
    Kako ti je moga nakon toga pasti u očima?! Pravi trener nikad nesmije dopustiti upravi da slaže ekipu protivno njegovim željama. Sve se više vi Pipanov način vođenja utakmica koji je za prosječnog gledatelja, pa i za mene danas čudan i glupav, ali trener mora imati samopouzdanja staviti dvanaestog... [više na forumu]