Cedevita u stopu prati Cibonu

Ivor Krapac • subota, 07.04.2012.

Cedevita je proslavila očekivanu pobjedu na domaćem parketu u šestom kolu košarkaške Lige za prvaka. Momčad Dražena Anzulovića je u Domu sportova bila jača od Jolly JBŠ-a, zadržavši priključak s vodećom Cibonom, za kojom i dalje ima pobjedu zaostatka...

Nije bilo vrlo dominantno, ali Cedevita je bez previše problema i trošenja živaca ostvarila željeno u šestom kolu Lige za prvaka. U potrazi za očekivanom pobjedom, domaća momčad je s 89:68 nadjačala šibenski Jolly JBŠ, popravivši omjer nakon dosadašnjih šest kola na 5-1. Cedevita je sada sama na drugom mjestu ljestvice, korak iza Cibone, koja ima 6-0.

Momčad Dražena Anzulovića u potpunosti je prelomila susret tek u završnici, nakon što se u prvoj polovici četvrte četvrtine Jolly približio na dohvatljivih 69:61. Prije toga, domaći su u rukama gotovo stalno držali dvoznamenkastu prednost do koje su prvi put došli u drugoj dionici.

Povratak Vedrana Vukušića

Osim pobjede, za Cedevitu je ove subote bila dobra vijest i što se na parket vratio Vedran Vukušić, koji je posljednji put u akciji bio 4. veljače protiv Krke u Novom Mestu, u 21. kolu ABA lige.

Nakon više od dva mjeseca pauze, Vuk je u povratničkoj utakmici ubilježio devet poena bez promašaja iz igre (3/3) i slobodnih bacanja (2/2), dodajući i pet skokova za nepunih 15 minuta na parketu.

Početak utakmice nije donio ekspresno odvajanje favorita. Predvođeni Mrvom i Katurom, gosti iz Šibenika su u ranoj fazi susreta bili u egalu ili malom vodstvu, najviše s četiri razlike, ali s glavnom napadačkom ulogom Bilana i pomoći Drapera, Baždarića i Warrena, Cedevita je do prvog dvominutnog predaha otišla do 24:15.

U ranoj fazi druge četvrtine domaći su povisili vodstvo na dotad najvećih +14 (29:15), nakon čega su Šibenčani samo jednom prišli ispod deset razlike, približavanjem na 37:28. Ipak, do kraja prvog poluvremena Cedevita je odmaknula do 42:30, a podjednaka prednost Anzulovićeve momčadi stajala je na semaforu i kroz cijelu treću dionicu. U završnici tog perioda, domaći su ipak malo pojačali brzinu i uz tricu Drapera i polaganje Owensa pobjegli na 16 poena prednosti (64:48).

Posljednja četvrtina donijela je samo jedan pravi nalet gostiju iz Šibenika, s kojim su, uz pet poena Ronalda Rossa u tom razdoblju, prišli na samo -8, 69:61. Cedevita je uzvratila svojom serijom od 8:0, s nova četiri Draperova poena, pobjegla na 77:61, a zadržati tu prednost u posljednjih pet minuta više nije bilo teško.

Kako su igrači Jollyja sasvim posustali, na kraju je na semaforu stajalo i više od 20 razlike za domaće.

Pobjedničku momčad je s 22 poena i deset skokova vodio Miro Bilan. Dontaye Draper imao je 18 poena i pet asistencija, a Chris Warren 16 poena i šest skokova. Najefikasniji igrači Šibenčana bili su Mate Mrva (17 poena, pet skokova) i Stipe Režić (14 poena, pet skokova, četiri asistencije).

Cedevita će u sljedećem kolu u utorak gostovati kod Zaboka u Bedekovčini. Košarkaše Jollyja u srijedu očekuje susjedski ogled sa Zadrom, kojem će biti domaćini.