Lyon preko trećeligaša do finala

Lovro Štrbinić • utorak, 10.04.2012.

Prvi finalist Francuskog nogometnog kupa je Lyon, nakon što je u polufinalu svladao trećeligaša Gazelec Ajaccio. Klub s Gerlanda, za kojeg je od početka nastupio i Dejan Lovren, prolaz je izborio u drugom dijelu susreta, a gostima je uvelike pomogao i igrač viška u većem dijelu dvoboja.

Francuski nogometni kup došao je do polufinala, a prvi susret te faze odradili su na stadionu Francois-Coty domaći Gazelec Ajaccio i Lyon. Trećeligaš je u susret ušao s namjerom da izbori još jedno iznenađenje, no posao je Lavovima olakšan već krajem prvog dijela.

Tada je, u 38. minuti, izravni crveni karton zaradio Anthony Colinet i doveo svoju momčad u vrlo tešku situaciju u narednih skoro sat vremena. Domaćini su se hrabro borili i u toj situaciji, u nekoliko navrata i zaprijetili protivnicima, ali u 59. minuti su morali vaditi loptu iz mreže.

Za vodstvo gostiju zabio je Alexandre Lacazette, a 15 minuta poslije uslijedilo je udvostručenje vodstva. Ponajbolji igrač Lyona Lisandro Lopez iskoristio je dodavanje Reveillerea i svoju ekipu doveo nadomak finalnog ogleda.

Ako je nakon toga bilo još dileme i pobjedniku susreta, nju je u 80. minuti potpuno uklonio Clement Grenier, pogotkom za 0:3, samo minutu nakon što je ušao u igru. Konačni rezultat je u posljednjoj minuti susreta postavio Bafetimbi Gomis.

Lavovi su tako izborili susret za naslov, a u njihovim redovima je cijeli susret odradio i hrvatski reprezentativni branič Dejan Lovren. Drugi sudionik finala bit će poznat nakon ogleda Quevillyja i Rennesa, koji je na rasporedu u srijedu.