Treća ovosezonska pobjeda Međimurja

Ivana Strahija • četvrtak, 05.04.2012.

U Čakovcu su Međimurci slavili s visokih 4:1 protiv Croatije i time konačno pobjegli s dna drugoligaške tablice. Put do opstanka u ligi ipak je još dug…

Nevjerojatno, ali istinito, Međimurci su upisali pobjedu! Bilo je to doduše protiv Croatije iz Sesveta, no tri se boda pišu, nakon šest mjeseci suše. Nakon utakmice je trener Međimurja Damir Biškup za eMeđimurje kazao: "Znali smo prije početka da će biti jako teški. Derbi začelja imaju svoju draž. Gledao sam Croatiju prije tri – četiri dana protiv Pomorca. Dobro san snimio njihovu ekipu, znao sam da mogu biti nezgodni, ako ih pustimo igrati. U zadnje vrijeme sve su nešto knap gubili ili neriješeno izvlačili. Pokušao sam igračima reći prije utakmice da nam je ta utakmica što se kaže život ili smrt, da je konačno vrijeme da i mi pobijedimo i da se maknemo sa zadnjeg mjesta. " U pobjedu od 4:1 svoje su pogotke utkali Ćosić i Tomić, dok je Mikić pogodio dvaput.

Pomorac je upisao (još jednu) pobjedu i s 3:0 otpratio HAŠK iz Kostrene. Na Žuknici su mrežu iza gostujućeg vratara Hendije tresli Prpić, Bjelanović i Rudan . Pobjedom se momčad iz Kostrene učvrstila na prvom mjestu tablice, dok je HAŠK ostao prikovan u crvenoj zoni.

Dragovoljci su na svom stadionu Stjepana Spajića pobijedili boljeplasirani Mosor, rezultatom 2:1. U prvom dijelu utakmice domaćim strijelcima lopte su pronalazile ciljeve, za 1:0 pogodio je Švarić u osmoj, a za 2:0 Božić u 49. minuti, dok su se gosti probudili tek u 80. minuti, kad je Čovića matirao Stipić. Iako su Mosorani imali dominaciju, posebno u završnici, nisu uspjeli doći do barem boda.

Gorica se pokazala žilavim gostom u Dugopolju, gdje je drugoplasirani domaćin uspio pobijediti tek s minimalnih 1:0. Pogodak je pao u 12. minuti, strijelac je bio Jordan, a nakon toga se mreže više nisu tresle. Pobjedom je Dugopolje ostalo u utrci za titulu prvaka.

Remi i podjela bodova upisani su u Imotskom, gdje je istoimeni domaćin ugostio Rudeš. Sve je riješeno u prvih 45 minuta utakmice, prvo je Lozo pogodio za 0:1, a svega sedam minuta kasnije je Ćapin smjestio loptu u gol iza Žune za 1:1.

Jednakih 1:1 zabilježeno je i u Sesvetama, u susretu Radnika i Vinogradara. Može se reći da su se domaćini, koji su na rubu crvene zone ispadanja, dobro othrvali visokoplasiranim gostima iz Mladine, koji su preko Medvena poveli s 0:1. U samoj je završnici međutim bod za Radnik osvojio Barišić. Mogli su doduše domaći osvojiti i tri boda, no penal u sudačkoj nadoknadi majstorski je obranio Kahlina.