Sinj
Sinj 22:29 Zelina

Zelina rutinski kroz Sinj

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • srijeda, 11.04.2012.

Rukometašice Sinja su u zaostalom susretu 16. kola Prve rukometne lige ugostile ekipu Zeline, odradile vrlo dobar prvi dio susreta, no u nastavku je kvaliteta gošći ipak došla do izražaja, što je u konačnici značilo i uvjerljivu pobjedu.

Sinj - Zelina 22:29 (14:15)

ŠSD Sinj, gledatelja: 200
Suci: Ivica Glavinić, Mile Veraja (oba Metković)

Sinj: Budić M., Plazibat, Vučić (4), Frleta (1), Hrgović-Tomić (4), Čović (1), Bilobrk, Runje A. (1), Runje K. (2), Masnić (7), Gugić (2), Budić K., Brčić, Poljak, Borozan, Jaković.
Trener: Vladimir Gašparac

Zelina: Žigrović, Ercegovac (1), Peti (1), Antolković, Madžarac (3), Pavičić, Knježević (11), Vukojević (5), Džono (1), Legin, Jukić, Stipić (4), Vidak (3).
Trener: Goran Mrđen

Domaće rukometašice su imale sjajno otvaranje, vrlo se disciplinirano branile, no kako je susret odmicao gošće su rasle, domaće popuštale stisak, a konačnih sedam razlike možda je i malo previše u odnosu na viđeno.

Sinjanke su vrlo dobro ušle u utakmicu, agresivno u obrani i vrlo pokretljivo u napadu, što ih je nakon sedam minuta igre odvelo do prednosti od 5:1. Gošće su potom zbile redove i u samo dvije minute stigle na samo gol zaostatka (5:4), no raspoložene Sinjanke se ponovno odvajaju na tri gola prednosti (8:5; 9:6).

Nekoliko brzopletosti u napadu, zatim i neiskorišten sedmerac domaćih rukometašica, gošće su spremno iskoristile za izjednačenje rezultata na 9:9, koliko je bilo u 20. minuti susreta. Na krilima raspoložene Knježević rukometašice Zeline su u 25. minuti prešle i u vodstvo (11:12), prvo nakon početnih 0:1, a nedugo potom semafor je pokazivao i 12:14.

Vladimir Gašparac, trener Sinja: "Nikako ne mogu biti zadovoljan prikazanim. Naime, nakon odličnog uvoda kasnije smo počeli previše solirati i praktički smo sami sebe pobijedili. Mi se sada okrećemo novim izazovima, a gošćama čestitam na pobjedi."

Goran Mrđen, trener Zeline: "Možda je ovaj rezultat na kraju i malo previsok u odnosu na viđeno, ali naša pobjeda je itekako zaslužena. Nakon lošeg uvoda mi smo promijenili obranu, zaigrali čvršće, na sve su se nadovezale i dvije-tri obrane naše vratarke, pa smo susret ipak mirno priveli kraju. Sinj je izbacio more igračica i zato bih volio da ipak izbore ostanak u Prvoj ligi."

Sinjankama kao je na samom kraju ponestalo snage, međutim, u igri ih je držala odlična Masnić s nizom neobranjivih udaraca s vanjskih pozicija, a nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 14:15 u korist gošći iz Zeline.

Početak drugog dijela bio je protkan pogreškama s obje strane, a unatoč igračici manje gošće su bile te koje su prve uhvatile ritam te nakon 12 minuta igre u nastavku došle do tri gola viška (16:19).

Recept iz prvog dijela, kada su brzim protokom lopte lako dolazile u matne situacije, Sinjanke su u potpunosti napustile u drugom dijelu i krenule s igrom jedan na jedan, čime su bitno olakšale posao Zelinjankama. Rezultat takve igre, deset minuta do kraja, bilo je pet golova zaostatka (18:23).

Preostali dio susreta gošće su rutinirano odradile, prednost je u tim trenutcima narasla na sedam golova prednosti, da bi nakon 60 minuta igre semafor pokazivao 22:29 u njihovu korist te nove bodove i priključak vrhu.