Podravka lako, Lokomotiva "kašljucala"

Mišo Gulić • nedjelja, 12.02.2012.

Zbog snježnog nevremena odigrano je nepotpuno 16. kolo Prve hrvatske rukometne lige za žene u kojem je Podravka očekivano lako ubilježila nove bodove, dok se isto baš i ne bi moglo reći za drugoplasiranu Lokomotivu koju je propisno namučila Dalmatinka iz Ploča. Rukometašice Zameta su u posljednjim trenutcima utakmice došle do punog plijena kod Trešnjevke, dok su Sesvećanke u drugom dijelu slomile otpor vrlo dobrih Puljanki te isto tako upisale nova dva boda.

Lokomotiva - Dalmatinka 27:24 (14:11)

Lokomotiva je do 14. pobjede u prvenstvu došla mnogo teže nego li je to bilo za očekivati. Ekipa pločanske Dalmatinke je pružila velik otpor, imala i vodstvo sredinom drugog dijela, međutim na kraju im je presudila njihova dojučerašnja igračica Žana Čović.

Lokomotiva je od samog početka bila u blagoj rezultatskoj prednosti, ali uporne Pločanke su konstantno puhale za vratom, da bi se na predah otišlo s rezultatom 14:11 u korist domaćih. U nastavku gošće polako "grickaju" prednost Lokosica, da bi u 47. minuti prešle i u vodstvo od 19:20, ali do kraja je ipak iskustvo domaće ekipe došlo do izražaja pa su ipak slavile nove bodove.

Prvo ime kod Lokomotive bila je Žana Čović sa sedam golova, dok je s druge strane u redovima pločanske ekipe bila najbolja bila Iva Družijanić sa šest.

Trešnjevka - Zamet 25:26 (14:10)

Riječanke su u dramatičnoj završnici susreta s Trešnjevkom upisale vrijedne bodove koji su ih čvrsto smjestili u gornji dom. Trešnjevka je s druge strane unatoč porazu zadržala devetu poziciju.

Prvi dio protekao je u potpunoj dominaciji domaće ekipe, s naglaskom na posljednjih deset minuta kada su ostvarile ugodnu prednost od četiri gola viška (14:10).

U nastavku susreta slika na terenu se potpuno promijenila, domaće su počele griješiti , a gošće su to kaznile pa se u samu završnicu ušlo s egalom, no na kraju u zadnjoj minuti gol Mičijević Riječankama osigurava puni plijen. Najbolja kod Trešnjevke bile su Jelena Blažek i Josipa Tomić s po šest golova, dok su na drugoj strani Čamila Mičijević i Dina Brčić postigle po sedam.

Koka - Podravka Vegeta 23:46 (14:26)

Koprivničanke su u Varaždinu još jednom demonstrirale moć i pritom zabile dvostruko više golova od ekipe Koke. Podravki je to bila 16. pobjeda u isto toliko nastupa, dok je Koka ostala na njih šest.

Kako to obično i biva Podravka je "neizvjesnost" držala svega desetak minuta, a potom je bez ikakvih problema odjurila do plus 12 (14:26), koliko je bilo nakon prvih 30 minuta.

Ni u nastavku Podravkašice nisu popuštale pa su do kraja utakmice zabile dvostruko više golova u odnosu na svoje protivnice (23:46). Varaždinke je u ovoj utakmici predvodila Petra Oštarijaš s osam golova, a u koprivničkoj ekipi najbolja je bila Maja Kožnjak s čak 11 golova.

Sesvete Agroproteinka - Arena 34:28 (16:14)

Sesvećanke su u odličnoj utakmici svladale ekipu Arene i tako se izjednačile s njima na prvenstvenoj ljestvici s ukupno 16 bodova, dovoljno za gornji dio ljestvice.

Domaće su bile kudikamo konkretnije u prvom dijelu, njihova prednost se konstantno kretala oko četiri gola, da bi pred sam kraj malo popustile te na odmor odnijele tek dva viška (16:14).

Odmah na otvaranju drugog dijela gošće su uhvatile priključak, međutim nisu uspjele izdržati pa su do kraja susreta Sesvećanke prednost izgradile do plus šest (34:28). Nikolina Grmoja s devet i Ekaterina Nemaškalo s osam su predvodile svoju ekipu do pobjede, doke je na drugoj strani sjajna bila Tanja Kiridžić s 12 zgoditaka.