Veszpremu poraz od Kielcea, Atletico siguran

Marko Domljanović • nedjelja, 12.02.2012.

Tri uzbudljive utakmice odigrane su danas u rukometnoj Ligi prvaka, a najveće iznenađenje pobjeda je Kielcea na gostovanju u Mađarskoj. Poljaci su tako omogućili Atletico Madridu da pobjedom protiv Silkeborga dođe na korak od osvajanja prvog mjesta u skupini što su Španjolci i iskoristili. U skupini C Metalurg je kod Kopra u dramatičnoj završnici uspio spasiti bod.

Skupina B

Uzbudljivi dan u skupini B otvorili su Veszprem i Kielce, a gosti iz poljske iznenadili su svoje mađarske domaćine i uzeli vrijednu pobjedu. Da stvari neće dobro završiti po Veszprem dalo se naslutiti već u 19. minuti kada Poljaci golom odličnog Jureckog odlaze na 10:6, ali domaćini do poluvremena uzvraćaju nizom od 7:2 i na odmor ipak odlaze s minimalnih 13:12.

To je vodstvo trajalo sve do 18:16 u 47. minuti, ali tada gosti kreću u seriju od četiri uzastopna gola i još jednom dolaze do vodstva. Veszprem uspijeva opet izjednačiti na 20:20, ali to je od njih bilo sve jer je poljski predstavnik uzvratio s nova tri gola i prelomio utakmicu. Završilo je 21:24.

Kod pobjednika su najbolji pojedinci bili Jurecki sa devet golova i Marcus Cleverly sa 17 obrana, a odličnu partiju pružio je i Musa sa pet pogodaka i to bez promašaja dok je Buntić zabio još dva. Vujin, Csaszar i Gulyas za domaćine su zabili po pet, a Renato Sulić ostao je bez pogotka. Mirko Alilović upisao je tri obrane od 11 udaraca na njegov gol.

U drugom susretu ove skupine Atletico Madrid došao je do pobjede nad Silkeborgom, ali nešto teže nego što se očekivalo, no to mu svejedno daje ogromne izglede da završi prvi u ovoj skupini. Danci još uvijek čekaju na prvi bod u skupini, ali to ih nije spriječilo da otvore utakmicu s odličnih 7:4. Međutim, stvari već do poluvremena počinju sjedati na svoje mjesto i Španjolci na odmoru imaju 15:13.

U drugom dijelu gosti su pružali otpor samo na početku, a tada momčad iz Madrida odlazi na 23:18 i tu je utakmica bila završena. Većih prijetnji do kraja susreta nije bilo i Atletico Madrid mirno privodi stvari kraju i upisuje pobjedu od 31:27.

Lazarov i Canellas bili su najbolji strijelci u redovima pobjednika sa po šest pogodaka, a vrlo dobar je bio i Hombrados sa 15 obrana. Međutim, na vratima Silkeborga je Green prikupio čak 20 obrana, ali je samo Kristiansen pogodio šest puta.

Skupina C

Jedini susret u skupini C odradili su slovenski Cimos Koper i makedonski Metalurg koji su u Sloveniji danas podijelili bodove. U uzbudljivoj završnici domaćini su došli do velikih 22:19, ali momčad Lina Červara odličnom završnicom stiže do izjednačenja. Posljednji napad na utakmici u svojim je rukama držao Milorad Krivokapić, ali njegov udarac zaustavlja izvrsni Darko Stanić koji je zbog odličnih obrana u završnici susreta jedan od zaslužnijih što Makedonci danas odnose bod.

Bombač je predvodio slovensku momčad sa sedam golova, a na drugoj strani je Marković zabio šest.

• Obrisan korisnik13.02.2012. u 17:46
    musa je pokazao suliću kako se igra, nije bilo ni s od sulića, eto svima onima koji su pljuvali musin dolazak u repku umjesto sulića- pa sad recite, u kilece-u musa igra cijelu utakmicu i jedino tako neki igrač može i pokazati što zna, a ne od 10 minuta igre... svaka čast musa
  • Arsenio12.02.2012. u 12:35
    huđ već igrao dvije tekme za Tatabany,treći klub u Mađarskoj...otišao na posudbu do kraja sezone,upravo zbog minutaže...a u taj ambiciozni klub došao je i đula gal iz zagreba
    Arsenio
  • Obrisan korisnik12.02.2012. u 01:39
    Bravo za Musu,ovo je bilo fantastično 100% realizacija u debiju za Kielce,Buntić može i bolje imao je šut 2/7,a Mirko je bio slab svega 3 obrane.Šteta što Huđ ne igra ili jako malo igrao u Veszpremu,on je veliki talent i nada našeg rukometa!!