HSV blizu ponora, Wolfsburg bez baruta

Damir Žbulj • srijeda, 11.04.2012.

Osim dvoboja dortmundske Borussije i Bayerna odigrana su i preostala četiri susreta 30. bundesligaškog kola. Petrićev i Iličevićev HSV doživio je težak udarac na gostovanju kod Hoffenheima, ništa bolje se nije proveo niti Mandžukić sa svojim Vukovima kod Hannovera, dok su Bayer i Nürnberg upisali sigurne domaće pobjede...

Hoffenheim je i bez usluga Srđana Lakića, koji je čitav dvoboj proveo na klupi, u potpunosti deklasirao HSV, koji se sve bliže i opasnije približava ponoru Druge lige. Kod gostiju, Mladen Petrić pomalo iznenađujuće našao se na klupi, dok je u početnom sastavu zaigrao drugi Hrvat, Ivo Iličević.

No, susret se ionako razvijao samo u jednom smjeru, prema pobjedi domaćina. HSV nije uspio materijalizirati bolju igru u početku dvoboja pa kada je Vestergaard u 17. minuti pogodio za 1:0, stvari su se na terenu u potpunosti okrenule. Westermann je sedam minuta kasnije skrivio kazneni udarac, koji je realizirao Salihović. Do odmora je uz grublju igru na obje strane terena žuti karton uspio zaslužiti Iličević, a trener gostiju Fink pokušao je uvođenjem Petrića na odmoru spasiti što se spasiti moglo. Na žalost HSV-a, ništa. Odmah početkom nastavka na 3:0 postavio je Johnson, uz asistenciju raspoloženog Salihovića, dok je na isteku 60. minute Schipplock postavio rezultat na konačnih 4:0. Hrvatski dvojac bio je aktivan u pokušajima do kraja dvoboja, ali nije ovo, kao niti mnoge ove sezone, bila večer hamburških nogometaša.

Wolfsburg je u borbi za mjesto u Europi iduće sezone gostovao kod Hannovera, uz punu minutažu Marija Mandžukića, međutim, ponovno su Vukovi demonstrirali slabu formu na gostovanjima. Pali su kod ovogodišnjeg sudionika Europske lige bez ispaljenog metka, postignutog pogotka, a bez učinka je ostao i hrvatski reprezentativac.

Držali su gosti nulu sve do završnice prvih 45 minuta, ali koncentracija je popustila, a odličnu akciju na kraju je zaključio Diouf. Wolfsburg je bio bolja momčad, a domaćin je iz prve prave prilike stigao do vodstva.

U nastavku slična priča, Vukovi su tražili pogodak, veliku priliku imao je i Mandžukić, 15-ak minuta prije kraja, nije ju iskoristio, dok je samo par minuta kasnije Ya Konan bio ubojit, postavivši rezultat na konačnih 2:0.

Wolfsburg u subotu dočekuje Augsburg, dok će Hannover put Hamburga, kod HSV-a.

Balakov u Kaiserslauternu nikako do bodova, a protiv snažnog Bayera u Leverkusenu nisu niti imali velike šanse. Blitzkrieg domaćina počeo je u prvoj minuti pogotkom Kiesslinga, no gosti su nadu u pozitivan rezultat vratili pred istek prvog dijela preko Derstroff. U nastavku utakmice stari je na svoje mjesto stavio Rolfes pogotkom u 57. minuti, dok je Reinartz, 20-ak minuta prije kraja, trećim golom Bayera riješio sve dvojbe oko pobjednika.

Kaiserslautern je i dalje posljednja ekipa Bundeslige i četiri kola prije kraja gotovo su i matematički postali drugoligaši. Bayer za vikend igra u Berlinu kod Herthe, dok je Balakovljev sastav domaćin Nürnbergu.

Schalke je pomalo iznenađujuće lagano pao u Nürnbergu, no, možda su se igrači Huuba Stevensa čuvali za subotnji derbi s aktualnim prvacima. Nije ovo bila večer niti Raula ni Huntelaara. Domaćina su do sigurne pobjede vodili golovi iz prvog dijela, Balitscha, Simonsa i Didavija. U nastavku po pogodak sa svake strane, na 3:1 smanjio je Holtby u samoj završnici, ali još je Schalke stigao kapitulirati do kraja, kada je Didavi, svojim drugim pogotkom, upotpunio slavlje Nürnberga.

• Obrisan korisnik11.04.2012. u 23:30
    Teško je sada reći da je poraz Wolfsburga u Hannoveru neko razočaranje jer Hannover je jači. Možda iduće sezone Wolfsburg bude jači. Ove sve 4 utakmice su završile očekivano. Na kraju će ispasti K'lautern, Koln i Augsburg/Hertha. HSV ima dosta lakši raspored jer igra sa klubovima kojima nije toliko... [više na forumu]