Pomorac kiksao u Žrnovnici

Ivana Strahija • četvrtak, 12.04.2012.

Lider tablice upisao je poraz na gostovanju kod Mosora, što je propustilo iskoristiti Dugopolje za preuzimanje vrha tablice. Promjena se međutim dogodila na samom dnu, gdje je Međimurje opet smijenilo Croatiju na poziciji najslabije ekipe tablice.

Iako su Međimurci najavljivali ulazak u seriju pozitivnih rezultata, to se nije dogodilo te su u Sesvetama kod Radnika izgubili s 0:3. Prvi gol zabili su domaćini s bijele točke već u petoj minuti, realizator je bio Hrnčević, a isti je igrač u drugom poluvremenu ppkazao da zna pogoditi i iz igre. Konačnih je 3:0 postigao Mihaljević. Veliki je problem za goste bilo isključenje golmana Tizaja u 39. minuti, koji je uspio u tom vremenu skupiti dvije javne opomene.

Za razliku od Međimurja, Croatia je upisala tri boda i tako opet prepustila posljednje mjesto Međimurcima. Sesvećani su gostovali kod HAŠK-a na Pešćenici i poveli u desetoj minuti golom Jurakića. Domaći su izjednačili preko Cetine u 20. minuti, no u drugom poluvremenu je Hudorović pogodio za 1:2 i to je bilo to.

Uvjerljiva je bila i pobjeda Vinogradara protiv Imotskog, 3:1, no rezultat nije promijenio stanje na tablici. Ipak, Imoćani su se ponadali kad su u 33. minuti preko Perković-Šantara poveli, a potom dugo odolijevali domaćim pokušajima. Konačno je u 63. minuti Bucković izjednačio, a odmah minutu potom Ristovski je pogodio za domaće vodstvo. Svako pitanje o pobjedniku odagnao je još jednom precizni Bucković u sudačkoj nadoknadi.

U čak tri utakmice mreže se nisu tresle. 0:0 bilo je nakon 90 minuta u Zagrebu, u utakmici Rudeša i Solina, a bez golova su završili i Gorica te Hrvatski dragovoljac.

Isti je rezultat bio u Slavonskom Brodu, gdje su snage odmjerili Marsonia i Dugopolje. Taj je rezultat ipak bio sasvim neočekivan, pošto je Dugopolje drugo na tablici, dok su Slavonci pri samom dnu. Pošto su upisali samo jedan bod, Dugopoljci nisu uspjeli iskoristiti kiks Pomorca i preuzeti prvo mjesto na tablici, no izjednačili su se s rivalima na 46 bodova.

A da i lider može izgubiti pokazao je Mosor, koji je s 2:1 pobijedio Pomorac. U Žrnovnici su poveli gosti preko Weitzera, a domaći su propustili iskoristiti najizgledniju priliku, onu s bijele točke, u 45. minuti. No, drugo je poluvrijeme u potpunosti pripalo domaćinima. U 55. minuti je poravnao Repić, a pet minuta kasnije za 2:1 je pogodio Kuzmanić.