Josip Tolić • petak, 13.04.2012.

Ubrzani ritam bosanskohercegovačkog prvenstva donio je osam ogleda 21. kola ovu srijedu. Uz slavlje Širokog na Pecari protiv Veleža, istakli su se i gotovo svi ostali domaćini. Željezničar je udijelio "petardu" zeničkom Čeliku, Zrinjski u derbiju kola nadvisio Borac, a jedinu gostujuću pobjedu ostvarilo je Sarajevo u Bosanskoj Gradiški.

Osim sigurnog slavlja Širokog Brijega na Pecari protiv Veleža, na nogometnim terenima Bosne i Hercegovine ove je srijede odigrano još sedam susreta 21. kola Premijer lige. Najvažnija vijest po Širokobriježane pobjeda je Željezničara na Grbavici protiv Čelika s visokih 5:0. "Sušu" od dvije utakmice u nizu bez pogodaka izabranici Amara Osima prekinuli su "demoliranjem" Zeničana.

Prvi i posljednji gol zabio je Muamer Svraka, a po jedan su dodali Jamak, Bekrić te Eldin Adilović, prvi strijelac lige sa 16 postignutih pogodaka. Gosti, koje je nedavno preuzeo bosanskohercegovački stručnjak hrvatskog porijekla Vlatko Glavaš, dvoboj su završili s desetoricom zbog crvenog kartona Huseinspahića te tako upisali šesti uzastopni poraz, a Željo je održao prednost od četiri boda na vrhu ljestvice.

Vezane vijesti

Iza leđa vodećeg dvojca dogodila se mala promjena na tablici. Sarajevo, jedini klub koji je kao gost uspio postići gol i pritom ubilježio pobjedu protiv Kozare u Bosanskoj Gradiški, vratio se na treće mjesto slavljem 3:1. Vodeći gol za momčad s Koševa postigao je bivši napadač Hrvatskog dragovoljca, Rijeke i Intera Matija Matko, rezultat je poravnao Letić, a u posljednje tri minute Tatomirović i Šuljić donose sva tri boda izabranicima Dragana Jovića.

Na četvrtu se poziciju nakon samo jednog kola vratio banjalučki Borac zbog poraza na stadionu Pod Bijelim brijegom od momčadi Zrinjskog. Plemići su nakon četiri utakmice bez pobjede trobod konačno dohvatili zahvaljujući golu Borisa Džidića minutu prije kraja prvog dijela i unatoč činjenici što su drugu polovicu nastavka odigrali s igračem manje zbog crvenog kartona Kvesića.

Poraz Banjalučana iskoristio je sarajevski Olimpik koji je pobijedio Zvijezdu 2:0 golovima Muharemovića i Regoje te tako došao na dva boda do pozicije koja vodi u kvalifikacije Europske lige. Jednako su učinkoviti na svom terenu bili i nogometaši Leotara protiv Slavije uz dva pogotka Igora Aničića u prvom poluvremenu te tako pobjegli iz opasne zone, a Sarajlije ostavili na začelju.

Tri su gola gostima podarili Rudar te Travnik. Prijedorčani su u ogledu momčadi koje se bore za ostanak golovima Rovčanina, Rastoke i Tosunovića bili bolji od Goška iz Gabele, a Veziri od Slobode. Tuzlaci su sva tri gola primili u prvih 45 minuta, a u strijelce su se upisivali Redžepi, Brazilac Cassio te Varupa.