Prekinute serije Jadrana i Segeste

Igor Šestak • ponedjeljak, 16.04.2012.

U 26. kolu Treće HNL Zapad Zelina je upisala novu pobjedu i zadržala veliku prednost ispred pratnje. Iz leđa lidera odvija se velika borba za drugo mjesto u kojoj najbolju poziciju drži Vrapče, a sredina tablice je i dalje vrlo zgusnuta pa su klubovi od šeste do 15. pozicije udaljeni samo osam bodova.

Vodećoj Zelini u goste je stigla Novalja. Gosti s Paga su u posljednjih pet utakmica slavili samo jednom, a u ovoj im utakmici nije pomogla ni činjenica da su u zapisniku utakmice imali samo 14 igrača. Lider prvenstva je ovu utakmicu shvatio vrlo ozbiljno i pitanje pobjednika odlučio već u prvom poluvremenu. Prvi gol za domaće postigao je Vedran Mesec u 12. minuti. Samo pet minuta kasnije na 2:0 je povisio Josip Marošević, a konačni rezultat postavio je Alen Gluhak u 34. minuti utakmice.

Zelina je ovom pobjedom stigla na 54 osvojena boda i stvorila solidnu razliku ispred pratnje. Iza leđa vodećih vodi se velika bitka za drugo mjesto. Njega trenutno drži Vrapče sa osam bodova zaostatka za Zelinom, ali i utakmicom manje. U ovom kolu igrači Vrapča su teškom mukom svladali Nehaj, momčad koja čitavo proljeće ne zna za pobjedu. Jedini pogodak na utakmici pao je u posljednjim trenucima, a strijelac za tri boda bio je Martin Magdić, igrač koji je u drugom dijelu ušao s klupe.

Treće i četvrto mjesto, s istim brojem bodova i istom razlikom pogodaka drže Dugo Selo i Jadran iz Poreča. Jadranov dobar niz rezultata koji ga je i doveo na ovako visoku poziciju iznenađujuće je prekinut u susretu protiv Grobničana. Gosti su u Poreču poveli u 42. minuti golom Bijelića, a na 2:0 je povisio Glavaš samo dvije minute nakon poluvremena. Igrači Jadrana uspjeli su smanjiti preko kapetana Bonace u 70. minuti, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći. Pobjedu u ovom kolu nije upisalo ni Dugo Selo, koje je na gostovanju kod posljednje Crikvenice odigralo bez golova.

Pobjedom 1:0 nad Segestom, Opatija je učvrstila svoje peto mjesto i približila se klubovima ispred sebe na samo bod. U utakmici s čak 12 javnih opomena, pogodak vrijedan tri boda postigao je Radomir u 55. minuti utakmice, samo deset minuta nakon što je ušao u igru. Segesti je ovo prvi poraz od 20. studenog prošle godine kada su u Vrbovcu poraženi s 4:0.

Stupnik je nastavio s dobrim proljetnim nastupima i na domaćem je terenu svladao Vinodol s visokih 6:0. Na prvi gol se čekalo do 37. minute, a postigao ga je Zelenika. Na 2:0 je povisio Štulec u 60. minuti, a samo dvije minute kasnije svoj prvi pogodak zabio je Svetina. Za 4:0 je zabio Hodžić, a Svetina je još poentirao u 75. i 81. minuti te tako kompletirao svoj hat-trick za samo 19 minuta. Stupnik se ovom pobjedom probio do osmog mjesta, dok je Vinodol na pretposljednjem, 17. mjestu.

Orijent je pobijedio Vrbovec s 1:0 pogotkom Devovića, a istim rezultatom su Buje slavile protiv Rovinja. Strijelac za pobjedu bio je Mehmedagić. Krk je s 2:1 bio bolji od Dubrave. Dva pogotka za domaće zabio je Buljubašić, a jedini pogodak gostiju djelo je Baučića.