Veliki preokret Flensburga, Zrnić dobar

Josip Tolić • utorak, 17.04.2012.

U rukometnoj Bundesligi prošli je petak odigrano pet susreta 28. kola. Derbi večeri, ogled Flensburga i Füchsea, pripao je momčadi s krajnjeg sjevera Njemačke dramatičnim preokretom nakon zaostatka od sedam golova, a davljenik Hüttenberg otkinuo je bod favoriziranom Gummersbachu u čijim se redovima istaknuo Vedran Zrnić.

Čak šestu bundesligašku pobjedu u nizu ostvario je Flensburg, ovaj put u ogledu s jakim Füchseom te ga tako pretekao na drugom mjestu ljestvice. No, kako je susret trajao sve do zadnjih desetak minuta dvoboja, malo je tko mogao predvidjeti slavlje momčadi Ljubomira Vranješa. Prednost je Berlinčana, naime, iznosila i do pet pogodaka u prvom poluvremenu u nekoliko navrata, sve do odlaska na odmor (12:17).

Početkom nastavka prednost četvrtfinalista Lige prvaka rasla je do 12:19 u 34. minuti, nakon čega domaćini okreću ploču. Prednost se na ulazu u posljednjih deset minuta polako topila, a prvo vodstvo na utakmici za Flensburg, ne računajući početnih 1:0, stiglo je sedam minuta prije kraja (24:23). Bodreni podrškom preko 6.000 svojih navijača, domaći igrači uspijevaju potpuno preokrenuti utakmicu i uzeti dva velika boda u koja je Kaufmann ugradio sedam svojih pogodaka, dok se na drugoj strani jednakim učinkom istakao Christophersen. Što se Hrvata tiče, Ivan Ninčević triput je poentirao za Lisice, dok je Denis Špoljarić aktivan bio samo u obrani.

Vezane vijesti

Mnogo lakšu, gotovo rutinsku pobjedu, na svom su parketu ostvarili rukometaši Rhein Neckar Löwena protiv N-Lübbeckea rezultatom 30:24. Bio je to jednosmjeran susret koji su već u prvom dijelu dvama serijama 4:0 Lavovi odveli na svoj mlin. Prednost od osam pogodaka na predahu (16:8) na kraju je smanjena na "plus šest" (30:24), a najbolji u pobjedničkim redovima, uz Myrhola, bio je hrvatski reprezentativac Ivan Čupić. Obojica su postigli po pet pogodaka, dok je jedan više na strani Lübbeckea ubilježio Just, a Drago Vuković dodao ih je četiri.

Dobru večer za momčadi iz gornjeg dijela ljestvice upotpunio je i HSV Hamburg gostujućom pobjedom u Großwallstadtu 26:34 koja je u mnogome sličila izvedbi Lavova. Već je u 22. minuti momčad s hrvatskom "kolonijom" pobjegla na pet golova viška (8:13), a u drugih je 30 minuta ona u nekoliko navrata bila i udvostručena.

Na kraju se 13-plasirani sastav lige izvukao s porazom od osam golova minusa u koji je Hans Lindberg ugradio nevjerojatnih 14 golova. Duvnjak i Vori po jednom su se upisali u strijelce, a triput je isto za rukom pošlo Voriju. U domaćim redovima najbolji je bio Michael Spatz, također s dvoznamenkastim učinkom od 12 postignutih pogodaka.

U ogledima klubova od 10. mjesta naniže bilo je dosta drame. Eintracht iz Hildesheima iščupao je prvu gostujuću pobjedu u sezoni, drugu uopće, kod Bergischera 28:29 uz šest golova Hribara i Quista, dok BHC-u nije pomoglo niti 12 golova Alexandera Ölzea.

Jedini remi 14. dana mjeseca travnja na njemačkim prvoligaškim parketima viđen je u Hüttenbergu gdje su bodove podijelili istoimeni domaćin i Gummersbach rezultatom 28:28. Sastav Vedrana Zrnića, koji je bio među najboljima u redovima svoje momčadi s pet golova, iza Pfalovih šest, nije mogao uzeti dva boda pretposljednjem klubu na ljestvici. Goran Šprem dvaput je tresao mrežu domaćina, dok se kod Hüttenberga istaknuo Gerlich s osam golova.