Šarić i Mavra dominantno otvorili polufinale

S Gripa:Bernard Jurišić • srijeda, 18.04.2012.

Trebao je to biti okršaj dvije od tri (uz Cedevitu) momčadi koje je većina proglasila najvećim favoritima za naslov juniorskog prvaka Hrvatske, no Dario Šarić i Dominik Mavra nisu Splićanima ostavili ni mrvicu šanse na otvaranju polufinalnog turnira na Gripama...

Gotovo 200 ljubitelja košarke došlo je pogledati okršaj Marinellijevog Splita i Šarićevog Zagreba na otvaranju polufinalnog turnira juniorskog košarkaškog prvenstva. A umjesto izjednačene bitke dva kandidata za naslov najboljeg u državi, vidjeli su i pljeskom pozdravili novu potvrdu da u Dariju Šariću hrvatska košarka zaista ima nešto posebno i da će Zagreb teško itko zaustaviti na putu do juniorskog naslova.

Juniorsko prvenstvo, poluzavršnica (Split)

1. kolo: Split - Zagreb CO 60:96, Feniks - Međimurje 89:44
2. kolo (četvrtak): Zagreb CO - Feniks (14h), Split - Osječki sokol (16h)

1. Feniks 1-0 (+45)
2. Zagreb 1-0 (+36)
---
3. Split 0-1 (-36)
4. Međimurje 0-1 (-45)
5. Osječki sokol 0-0

Već u prvoj četvrtini Šarić je odveo Zagreb do dvoznamenkaste prednosti, no Splićani su se ipak držali u priključku sve do sredine treće četvrtine, kada su prednost Zagreba smanjili na -5. Međutim, na svaku mini-seriju splitskih juniora Šarić i Mavra su odgovarali su još silovitije i do kraja treće četvrtine riješili pitanje pobjednika (49:68).

U posljednjoj četvrtini trener Splita Ante Nazor izvadio je glavne igrače čuvajući ih za naredne dane, što je Bajramovićeva momčad iskoristila za "nabijanje" razlike, koja se na kraju zaustavila na 60:96. Minutu i pol prije kraja s parketa su po prvi i posljednji put izašli Šarić i Mavra i dobili veliki pljesak s tribina za sjajnu partiju u kojoj su 39 minuta potpuno dominirali.

Šarić je utakmicu završio s 29 poena (ukupan šut i slobodna bacanja istovjetnih 11/16), 12 skokova, sedam osvojenih (šest izgubljenih) lopti i četiri asistencije, a kakva se utakmica igrala možda najbolje otkriva podatak da je Šarić imao jednaku valorizaciju (48) kao i kompletna momčad Splita. Mavra je dodao 25 poena (šut 8/13), šest skokova i šest asistencija, dok su kod Splićana Paolo Marinelli (6 asistencija) i Tonko Vuko zabili po 14 poena.

U drugoj utakmici prvog kola zagrebački Feniks uvjerljivo je pobijedio čakovečko Međimurje 89:44, uz 23 poena Pavlovića i 20 Karla Žganeca.

• Obrisan korisnik19.04.2012. u 10:12
    ma šarić je već sad igrač za 10-tak minuta eurolige....odavno je prerastao svoj uzrast. što se ostalih tiče.....treba paziti na Fenix, to je klub u kojem jako dobro rade s mladima, a braća Žganec su izvrsni!
  • Obrisan korisnik19.04.2012. u 09:58
    Mislim da im Šarić nije bija potreban za ovo natjecanje. Valjda žele kompezirati katastrofalnu seniorsku sezonu i veliki financijski minus sa junirskim rezultataima.
  • Obrisan korisnik19.04.2012. u 02:46
    ovaj bajramović je stvarno poseban, riječ doziranje ne postoji u njegovom rječniku
  • Obrisan korisnik19.04.2012. u 00:16
    Ovo s juniorima mu je kao malo jači trening, tako da mislim da nije forsiranje.....
  • Obrisan korisnik18.04.2012. u 23:38