Cedeviti juniorska uvertira protiv Cibone

Bernard Jurišić • četvrtak, 19.04.2012.

Cedevita je u prvom kolu polufinala juniorskog košarkaškog prvenstva u Rijeci pobijedila Cibonu i napravila veliki korak prema završnom turniru. U drugoj utakmici VROS Darda je uvjerljivo slavila protiv domaćeg Kvarnera 2010...

U uvertiri seniorskog dvoboja dvije vodeće momčadi Lige za prvaka, juniori Cedevite pobijedili su Cibonine vršnjake 81:75 i otvorili si put prema završnom turniru. Kao i u Splitu, gdje su se već u prvom kolu sastali Split i Zagreb (60:96), tako su se i u Rijeci već prvog dana sastali najveći favoriti za plasman na završni turnir.

Juniorsko prvenstvo, poluzavršnica (Rijeka)

1. kolo: Kvarner 2010 - VROS Darda 65:91, Cedevita - Cibona 81:75
2. kolo (četvrtak): Cibona - VROS Darda (18h), Kaštela - Cedevita (20h)

1. VROS Darda 1-0 (+26)
2. Cedevita 1-0 (+6)
---
3. Cibona 0-1 (-6)
4. Kvarner 2010 0-1 (-26)
5. Kaštela 0-0

Cedevita je bolje otvorila utakmicu i na poluvrijeme odnijela prednost od 48:34. Cibona je u drugom dijelu bila bolja, ali nije uspjela nadoknaditi prednost svojih rivala, pa će put prema završnom turniru tražiti protiv preostala tri sudionika riječke poluzavršnice.

"Prvo poluvrijeme igrali smo solidan napad i na odmor smo otišli sa 14 razlike. Nismo imali previše svježine i možda smo bili malo umorni od puta. U drugom poluvremenu smo dosta pali i obrana je igrala loše. No, vodili smo čitavo vrijeme i uspjeli zadržati razliku. Za otvaranje je bilo najbitnije pobijediti jer pretpostavljamo da su se u ovoj utakmici susrele dvije najkvalitetnije ekipe u ovoj grupi", rekao je pomoćni trener juniora Cedevite Dejan Jovović.

Jakov Mustapić bio je prvi igrač susreta s 20 poena, Jelenek je zabio 14, Lebo 13. U Ciboni je najbolji bio Marko Arapović s 24 ubačaja, Heredić je dodao 18.

U drugoj utakmici VROS Darda uvjerljivo je pobijedila domaći Kvarner 2010 91:65, uz odlične partije Tonija Radoša (34 poena) i Roberta Kujundžića (31). Kod domaćih je najefikasniji bio Andro Krstinić s 15 ubačaja.

• Obrisan korisnik19.04.2012. u 20:46