Slavlja Umaga i Moslavine

Zvonka Keliš • petak, 20.04.2012.

U 22. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige uspješni su bili domaćini, naime, momčad Umaga kod kuće je svladala Crikvenicu, dok su rukometaši Moslavine, također na domaćem terenu, bili bolji od Županje.

Umag - Crikvenica 32:29 (19:14)

Momčad Umaga u sklopu 22. je kola 1. HRL ugostila rukometaše Crikvenice koji su se kući vratili s porazom i bez bodova. Zanimljivo je bilo u prvom dijelu susreta u Umagu gdje je domaćin odmah na startu ostvario prednost. Do odlaska na odmor domaća je momčad osigurala i pet pogodaka prednosti (19:14).

U nastavku susreta gosti se trude kako bi smanjili domaću prednost, no na koncu ne uspijevaju preokrenuti rezultat u svoju korist. Domaći rukometaši tako slave 32:29 te uzimaju dva boda. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Bošnjak s osam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Crikvenice bio Čupić s devet golova.

Moslavina - Županja 33:26 (19:15)

Kutina je bila domaćin susreta rukometaša Moslavine i gostiju iz Županje u kojem se boljom pokazala domaća momčad. Domaćin je pred 400 gledatelja bolje otvorio dvoboj te je ubrzo stigao do prednosti. Na isteku 30. minute tako je imao i +4 (19:15).

Drugo poluvrijeme donijelo je, pak, povećanje domaće prednosti te potvrdu pobjede Moslavine. Na kraju, domaća momčad osigurava pobjedu sa sedam pogodaka razlike (33:26). Odlični su u redovima Moslavine bili Lukes i Šušnja s po šest pogodaka, dok su se kod Županje istaknuli Nađ i Duvnjak s po pet golova.