Križevci bolji od Alkara

Mišo Gulić • subota, 21.04.2012.

Križevci su pobjedom protiv Alkara na najbolji mogući način potvrdili ostanak u prvoligaškom društvu. Sinjani su ravnopravan protivnik Križevčanima bili tek u uvodnim minutama, nakon čega su domaći odjurili do sigurne prednosti koju su uspješno branili sve do kraja utakmice.

Sjajna prva četvrtina umnogome je odredila i daljnji tijek utakmice, unatoč sinjskom povratku pred kraj prvog dijela, stoga je i ostatak susreta bio praktički rutinskog karaktera. Na kraju, dobra predstava dviju momčadi koje već mogu početi s pripremama za iduću prvenstvenu sezonu.

Alkar je Križevčanima bio "ozbiljan" suparnik tek četiri minute kada je semafor pokazivao 7:5 u korist domaćih, a potom su stvari u svoje ruke uzeli Buva i Žitko te svojoj momčadi nakon prvih deset minuta osigurali veliku prednost od 28:10.

Križevčani su i u drugoj četvrtini nastavili "puniti" sinjski koš, sjajno je funkcionirala njihova obrana u tim trenutcima, a nakon novih pet minuta igre Sinjani su zaostajali 20 koševa (35:15). Gostujući "slobodan pad" prekinuo je Rogić, povezao redove i povukao svoju momčad, da bi u 17. minuti utakmice, nakon trice Anzulovića, Alkar zaostajao svega sedam koševa (37:30).

Do odlaska na odmor za domaće su još pogodili Gaćeša i Grgat, dok je s druge strane za goste dva koša ubacio Lozančić, stoga se na predah otišlo s rezultatom 41:32.

Sinjani su u nastavku kakav-takav priključak držali svega dvije minute pri rezultatu 43:35, nakon čega domaćini ubacuju u brzinu više i u furioznom ritmu, pred posljednju četvrtinu, odlaze na plus 18 (65:47).

Tricom Librenjaka gosti su otvorili završni dio utakmice, no osim silnog zadovoljstva mladog Sinjanina, nije to donijelo nikakav pomak u igri Alkara. Tek u samoj završnici Sinjani, prije svih Tešija, koriste opuštanje domaćih i upisuju "prihvatljiv" poraz od 89:80.

Najbolji Križevčanin bio je Žitko s 23 koša, dok su Buva i Grgat dodali 18, odnosno 17. Iz redova Alkara vrijedi izdvojiti učinak Tešije koji je zabio 17, a 15 koševa je dodao i Anzulović kojemu je to bila i najbolja ovosezonska utakmica.