Split u drami prošao u finale

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 21.04.2012.

Iznimno uzbudljiva je bila odlučujuća utakmica polufinalnog turnira juniorskog prvenstva Hrvatske. Na splitskim Gripama snage su odmjerili Split u Feniks, a nakon uzbudljive završnice plasman na završnicu osigurali su juniori Splita...

Uzbudljivo je bilo u odlučujućoj utakmici splitskog polufinalnog turnira između Splita i Feniksa. Dvije momčadi u direktnom su okršaju odlučivale tko će se priključiti Zagrebu na završnom turniru i boriti se za naslov juniorskog prvaka Hrvatske.

Juniorsko prvenstvo, poluzavršnica (Split)

1. kolo: Split - Zagreb CO 60:96, Feniks - Međimurje 89:44
2. kolo: Zagreb CO - Feniks 81:62, Split - Osječki sokol 104:72
3. kolo: Feniks - Osječki sokol 79:38, Zagreb CO - Međimurje 89:55
4. kolo: Međimurje - Osječki sokol 48:85, Split - Feniks 78:75
5. kolo: Zagreb CO - Osječki sokol (9h), Split - Međimurje (11h)

1. Zagreb CO 3-0 (+89)
2. Split 2-1 (-1)

---
3. Feniks 2-2 (+64)
4. Osječki sokol 1-2 (-36)
5. Međimurje 0-2 (-116)

Splićani su bolje otvorili utakmicu, na kraju prve četvrtine imali 10 poena prednosti (25:15), ali su Zagrepčani u drugoj četvrtini i stigli i prestigli prednost domaćih (37:39). I u drugom dijelu igralo se na mahove, malo jedni, malo drugi, da bi se u samoj završnici odigrala prava drama.

Žuti su u posljednje dvije minute uspjeli zaustaviti opet sjajnog Karla Žganeca, ali su ih s dvije trice "izbušili" Pavlović i Skokna. U zadnju minutu ušlo se sa 72:75, Marinelli pogađa za 74:75, a nakon toga Jukić osvaja loptu, ali pronašuje čist "zicer" 30 sekunda prije kraja.

Nakon toga Splićani zaustavljaju napad Feniksa, Marić pogađa oba bacanja za splitsku prednost 76:75 12 sekunda prije kraja, da bi posljednji napad Zagrepčani završili greškom u koracima. Splićani su sačuvali loptu, Jukić je pogodio oba bacanja za 78:75 i osigurao veliko slavlje splitske momčadi i pljesak dvjestotinjak nazočnih na Gripama.

Najbolji kod Splita bili su Ivan Jukić s 26 poena i četiri asistencije, Paolo Marinelli s 20 poena i osam asistencija i Marin Marić sa 17 ubačaja i 13 skokova. Karlo Žganec utakmicu je završio s 35 poena i osam skokova, Pavlović je dodao 16, uz 14 skokova.

U drugoj utakmici dana Osječki sokoli su pobijedili Međimurje 85:48 odličnom trećom četvrtinom (36:8). Osječane je predvodio Ivan Ćosić s 21 poenom i devet skokova, Frano Križanac je imao 17 poena i 10 skokova. Kod Čakovčana je najbolji bio Damjan Miko s 12 poena i osam skokova.

U nedjelju će se odraditi posljednji dan u kojem će se sastati Split i Međimurje, te Zagreb CO i Osječki sokol, no Zagreb CO i Split već su osigurali prva dva mjesta i plasman na završni turnir prvenstva Hrvatske.