Vodeni sportovi

Varga osigurao treći dvoboj za finale

Tea Lokas • subota, 21.04.2012.

Kantrida je ove subote ugostila Mladost, a odigrala se druga utakmica polufinala Prvenstva Hrvatske u vaterpolu. Nakon pobjede u Zagrebu, Mladost nije uspjela okončati potragu za finalistom već u drugoj utakmici protiv Primorja...

Mladost je povela pogotkom Radua, a Daniel Varga poravnao je rezultat ubacivši prvijenac za domaćine. Pavić i Car bili su učinkoviti na vratima, no riječki "čuvar mreže" propustio je dvije lopte do kraja prve četvrtine, onu Hinića i ponovno Radua.

Na 3:2 približio je Krapić, rezultat koji je ostao na semaforu sve do trećeg dijela utakmice. Sušni period u drugoj četvrtini nadoknađen je zanimljivim nastavkom u kojem su Riječani pogađali preko Deneša Varge i Samira Barača te prvi put došli u vodstvo kod 4:3.

U posljednjih osam minuta ušlo se s izjednačenim rezultatom (5:5), a do 7:7 Mladost je vođena pogocima Udovičića i trećim golom Radua. Međutim, posebno raspoložen bio je mlađi Varga, koji je samo u zadnjem dijelu tri puta prevario Pavića, od čega je jedan bio odlučujući pogodak za 8:7.

Primorje je pobjedom izjednačilo na 1-1 u polufinalnom doigravanju te će u nedjelju, ponovno na Kantridi, igrati odlučujući susret s Mladosti za mjesto u finalu PH.