Ribola Kaštela 47:24 Međimurje
Međimurje

Međimurje primilo gotovo 50 golova

Ivan Dominik • nedjelja, 22.04.2012.

U subotu je u ranijem terminu kao jedina utakmica dana u Ligi za ostanak najvišeg razreda hrvatskog rukometa odigran susret između Marine Kaštela te posljednje plasiranog Međimurja. Domaćini iz Dalmacije nisu bili nimalo milostivi prema Čakovčanima te su im utrpali gotovo 50 golova u 60 minuta igre...

Utakmica između Marine i Međimurja, dva kluba koja se bore za ostanak u Premijer ligi, pripala je domaćinu u njegovoj dvorani u Kaštel Starome s velikih 47:24. Susret s mnogo zgoditaka počeo je prilično izjednačeno, Međimurje je održavalo egal pa čak i vodilo prvih 15 minuta susreta, međutim nakon 25 minuta igre su domaći zaigrali na nivou kojeg Međimurje više nije moglo dostići.

Na poluvrijeme je momčad Marine otišla s prednošću od tri gola, a bilo je 20:17, no u drugom poluvremenu se stanje na parketu potpuno promijenilo. Marina je u drugih 30 minuta zabila čak 27 golova, a Međimurje samo sedam. Domaći su u drugom dijelu zabijali u serijama od četiri do osam golova, a Čakovčanima se znalo dogoditi da ne poentiraju i do sedam minuta.

Stoga se igra gostiju raspala, a Marina je relativno lako došla do pobjede koja je na kraju iznosila 47:24, a tako je kompletirano prvo kolo Lige za ostanak u Premijer ligi. Za pobjedu domaćina najviše su pridonijela trojica vratara koja su zajedničkim snagama skupila 20 obrana, a od strijelaca su se najviše istaknuli Davor Javorčić i Nikola Jukić sa stopostotnim učinkom i osam golova.

S druge strane, kod poražene momčadi je najbolji bio Marko Petek koji je također zabio osam zgoditaka i podijelio titulu najboljeg strijelca susreta, ali je Petek potrošio 23 lopte za svoj učinak, što je bilo najviše od svih igrača na ogledu. Uz njega je sa sedam golova iz 22 pokušaja efikasan bio i Neven Martinčević, a vratari su obranili samo sedam udaraca domaćih što je bio podosta loš učinak za takvu utakmicu.