Zagreb kao parni valjak

Iz SD Trnsko:Ivor Krapac • utorak, 24.04.2012.

U utakmici koju su morali dobiti u utrci za plasmanom u doigravanje, košarkaši Zagreba CO nisu dopustili iznenađenje protiv brodske Svjetlosti u 11. kolu Lige za prvaka. Brođani su držali priključak kroz gotovo pune prve dvije četvrtine, da bi ih potom pregazila serija Mrava od čak 32:1 u drugoj i prvom dijelu treće dionice...

Zagreb CO proslavio je šestu ovosezonsku pobjedu u domaćem prvenstvu. U 11. kolu, Mravi su u Trnskom s 87:71 bili jači od Svjetlosti iz Slavonskog Broda, potvrdivši ulogu favorita velikom serijom nakon što su se mučili gotovo cijelo prvo poluvrijeme.

Aktualni hrvatski prvaci svladali su goste i bez lakše ozlijeđenog kapetana Krune Simona, koji je izostao zbog boli u zadnjoj loži, iz opreza, a trebao bi se vratiti u nedjelju u gradskom dvoboju protiv Cibone. Brođani su, pak, bili oslabljeni izostancima Baraća (zadnja loža), Šamadana (skočni zglob) i Mateja Karlovića (koljeno), a s tim problemima, ipak nisu mogli do novog iznenađenja nakon što su proteklog vikenda već izveli jedno, domaćom pobjedom nad Zadrom.

Zagreb je sve riješio serijom od 32:1 u koju su ušli u drugoj polovici druge četvrtine, poslije zaostatka od 36:28. Do 25. minute, okrenuli su na 60:37, a poslije toga više nije bilo nikakvih dvojbi kome će pripasti pobjeda.

Kroz najveći dio prve dvije četvrtine, bila je to sasvim otvorena i izjednačena utakmica. Mravi su do svoje najveće serije došli tek u drugoj polovici druge dionice, sa 17:1 za odmak do 45:37 na poluvremenu, razbijajući nervozu koju su sami sebi stvorili promašajima otvorenih vanjskih šuteva i slobodnih bacanja u ranijem dijelu te četvrtine.

U prvih deset minuta gosti iz Slavonskog Broda držali su se vrlo dobro, uglavnom s prednošću na svojoj strani. Najveće vodstvo bilo im je +4, ali poslije Zagrebove serije od 7:0, domaća momčad preuzela je kontrolu na ulasku u završnicu prve četvrtine, uz odlazak do 18:15 u sedmoj minuti. Ipak, uz dvije trice Marka Batine u tom razdoblju, Brođani su se do prvog dvominutnog predaha vratili u egal, do 25:25 na kraju prve dionice.

Tijekom početne četvrtine Mrave su nosili poeni Damira Markote iz reketa, uz asistentski raspoloženog Damira Mulaomerovića, ali čim je Dražen Brajković krenuo s rotacijama, u drugoj dionici Mravima više nije išlo tako dobro. U 12. minuti je prvi put ušao mladi Dominik Mavra, koji se inicijalno nije dobro snašao, uz jedan-dva promašena otvorena vanjska šuta i pogreške na oba kraja parketa, što su gosti naplatili svojom serijom od 9:0 za odmak na 36:28 u 14. minuti.

Braneći se zonom, Mravi su se ubrzo vratili u igru. Tri i pol minute do poluvremena bili su na samo tri poena zaostatka (36:33), a poslije serije od 12:0 za kraj druge četvrtine, zaključene ubačajima Markote i Saše Ožbolta u kontri, na 15-minutni predah u svlačionicama otišlo se s 45:37 za Brajkovićevu momčad.

Veliki odmor nije usporio Zagreb. Po povratku na parket, nastavili su veliki niz sve do 32:1 i povećanja na 60:37 u 25. minuti, poslije čega, dakako, gostima više nije bilo povratka. Njima za utjehu, nakon 12 minuta bez ubačaja iz igre uspjeli su barem zaustaviti golemi pad tricom Šamije za smanjenje na 60:40.

U nastavku susreta, gosti su najbliže stigli smanjenjem na 11 poena zaostatka (77:66) u 36. minuti. No, do jednoznamenkastog minusa više nisu mogli.

Na putu do pobjede, Mrave je s novim raznovrsnim učinkom vodio Dario Šarić, sa 17 poena, 11 skokova i pet asistencija za 37 i pol minuta u igri. Damir Markota je za 20 minuta ubilježio 18 poena i osam skokova, dok je Sašo Ožbolt pridodao 15 poena.

Najefikasniji igrač Brođana bio je iskusni Andrej Štimac, koji se nije štedio u punoj minutaži, bez sekunde predaha na klupi, ubilježivši 22 poena, 12 skokova i tri asistencije. Marko Batina imao je 13 poena, ali s problematičnim šutom, 3/11 iz igre, dok se Mario Matasović pridružio s 12 poena.

• Torca-Dubrava27.04.2012. u 13:39
    Utakmica odluke.....sezone...godine uŽIVO OD 18.00 SATI: Osječki Sokol – Dubrava Danas od 18.00 sati u Osijeku se igra derbi utakmica 8.kola kvalifikacija za A 1 ligu. Domaći Osječki Sokol ugostit će Dubravu u vrlo značajnom susretu za obje momčadi. Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu-kk... [više na forumu]
    Torca-Dubrava
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 08:53
    e da...što je s hezonjom? čitao sam prije 2 mjeseca da ima mononukleozu, je li to istina? ako je velika šteta....
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 08:51
    drrago mi je zbog minutaže i učinka šarića, nije mi drago što je kk mafija dobila utakmicu. ali dobro....u nedjelju im slijedi prizemljenje;) pa onda i šamar u splitu nakon toga;)
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 06:45
    Možda je prerano za takve primjedbe, ali Šariću za sada štekaju samo slobodna bacanja (možda je samo slučajnost), sve ostalo izgleda briljantno, jedva čekam teže ispite. Šteta što nema Hezonje.
  • Obrisan korisnik25.04.2012. u 00:09
    Fala Bogu, Šarić igra! I to 17p (73%), 11 s, 5a. Bravo, samo tako, triba mislit da nasu buducnost.