Splićani "osvojili" i Baldekin

S Baldekina:Mišo Gulić • srijeda, 25.04.2012.

Odlična izdanja Splita nastavila su se i u 11. kolu A-1 Lige za prvaka pobjedom u Šibeniku protiv domaćeg Jollyja. Tijek susreta, u kojem se pretežito igralo "na refule", očekivano je ponudio uzbudljivu završnicu u kojoj je ipak presudilo splitsko iskustvo.

Split je nakon vrlo uzbudljive utakmice došao do ukupno sedme pobjede s kojom se "na milimetar" primako ABA ligi, no za nove bodove morao se itekako oznojiti s obzirom da su Šibenčani tijekom cijelog susreta opasno prijetili, praktički do samog kraja.

Nakon nekoliko uvodnih minuta i ne odveć čvrstih obrana prvi su (obrambeni) ritam ulovili domaći, što im je na polovici igre u prvoj četvrtini donijelo pet koševa viška (15:10). No, potom su Šibenčani olako prodali nekoliko lopti, što gosti koriste i u svega tri minute, na krilima Subotića i Mimice, serijom 14-0 u potpunosti "vodu" skreću na svoj mlin, da bi nakon prvih deset minuta semafor pokazivao 17:24.

Nakon ubačaja Dijana na otvaranju drugog perioda Splićani su upisali i plus devet (17:26), no potom Ross zabija pet koševa u nizu i Šibenčane vraća u igru (22:26), da bi nekoliko minuta potom isti igrač s novom serijom od šest koševa zaostatak smanjio na svega dva koša (30:32).

Splićani su u tim minutama u potpunosti bili "van" utakmice, a nakon serije grešaka i isforsiranih šuteva, koševima Vrsaljka, Jolly je došao i do vodstva od 36:32. Gostujući post tricom preko ruke i pri isteku napada prekinuo je Mimica, na što se nadovezali Subotić i Sobin pa se na odmor otišlo s rezultatom 36:39 u korist gostiju.

Na otvaranju drugog dijela Šibenčani su iskontrirali Splićane te nakon nešto više od tri minute igre ponovno došli u vodstvo (44:42), a rekordnih sedam koševa viška postavili su Ross i Josipović (53:46).

Na dobru šibensku rolu jednakom mjerom je odgovorila unutarnja linija Splita (Vujčić, Sobin, Dijan, plus Babić) te su u naredne dvije minute ponovno preokrenuli rezultat u svoju korist (53:59), koliko je bilo pred odlučujućih deset minuta.

Baš kao što je to bio slučaj u prethodne tri četvrtine Šibenčani su bili ti koji su imali inicijativu u uvodnim minutama, što im je pet minuta prije kraja donijelo i četiri koša viška (67:63). Igra na "refule" nastavila se i u nastavku, dvije vezane trice (Babić, Mimica) te dva koša Sobina i semafor je "za čas" pokazao prednost gostiju 67:71.

U završnim minutama utakmice, kada se rješavalo pitanje pobjednika, Šibenčani su sve više pribjegavali solo akcijama, što su gosti preko iskusnih Subotića i Sobina uredno kažnjavali te 90 sekundi prije kraja pobjegli na ugodnih 69:77 (serija 14-2).

No, da završnica ipak ne protekne bez uzbuđenja pobrinuli su se Ross i Vrsaljko ubačajima za minus četiri (75:79), a potonji je ponovno, 40 sekundi prije kraja, bio precizan s crte za slobodna bacanja, što je značilo i minus tri domaće momčadi (77:80), međutim, po jedna sjajna obrambena i napadačka reakcija Subotića bila je dovoljna za pobjedu Splita od 77:83.

Prvo ime u domaćim redovima bio je Ross s 29 ubačaja, dok je 18 dodao Vrsaljko. S druge strane Split su predvodili Sobin s 20, Mimica s 18 te Subotić s 15 koševa.

• Obrisan korisnik26.04.2012. u 19:39
    [QUOTE=veprijak]Obožavam K.K. Split, Dok sam studirao u Splitu išao sam na njihove utakmice, čak i juniora (generacija Ukić, Rančić, Pašalić...). Ti su gazili sve pred sobom sa više od 30 razlike, ali me muči jedna stvar. A i mene muči jedna stvar, gdje su sada ti koji su gazili sve pred sobo 30... [više na forumu]
  • balaspo26.04.2012. u 16:38
    Pegulan Svaka cast na komentaru. Potpisujen. Ovi momci tribaju nastavit I dogodine a pare Ako ista od sponzora dobiju triba potrosit na Zaostale place.
    balaspo
  • Obrisan korisnik26.04.2012. u 14:56
    A zašto bi Split ako uđe u ABA ligu trebao kupovati pojačanja? Ako već uđu uvjetno rečeno "besplatno", zašto ne bi ova mladost skupljala prijeko potrebno iskustvo, pa ako to znači da će bit zadnji, neka budu zadnji. Bilo bi šteta da zdrave temelje "low budget" ali talentiranog rostera idu razbucat... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.04.2012. u 14:51
    Do bog da Split pobijedi zagreba i da priliku našem Zadru da bude 4... ajmo Split i Zadar je uz tebe..