Lyon zaustavio čudesni Quevilly

Ivan Dorian Molnar • subota, 28.04.2012.

U ovogodišnjem finalu Francuskog kupa, na prepunom Stade de Franceu nogometaši Lyona isprali su gorak okus poraza u Liga kupu od Marseillea te nadvisili trećeligaša Quevilly. Jedini pogodak na utakmici bio je djelo Lisandra Lopeza, a hrvatski reprezentativac Dejan Lovren ponovno se ozlijedio nakon jednog zračnog dvoboja.

Lyon - Quevilly 1:0

Francuski kup, finale
Stade de France, Saint-Denis

Lyon: Lloris, Reveillere, Cris, Lovren (od 18. Kone), Cissokho, Kallstrom, Gonalons, Lacazette, Gourcuff (od 67. Grenier), Lopez, Gomis (od 82. Briand).

Vezane vijesti

Quevilly: El Kharroubi, Vardin, Weis, Beaugrard, Vanoukia, Jouan, Diarra (od 77, Ouahba), Laup (od 82. Ayina), Valero (od 57. Herouat), Capelle, Colinet.

Strijelac: 1:0 Lisandro Lopez 28'

Najljepša priča francuskog nogometa ove sezone, trećeligaš Quevilly, istrčao je na Stade de France u svom velikom nastupu pred nešto više od 85.000 gledatelja i tražio povijesni uspjeh protiv Lyona. Lavovi su nakon četiri godine gladni trofeja stigli s imperativom pobjede, a krenuli su vrlo dobro protiv ekipe koja je bila pravo osvježenje ovog natjecanja.

Već u četvrtoj minuti Lisandro Lopez je umalo poentirao glavom, a nekoliko minuta kasnije isti je igrač zatresao vratnicu El Kharroubijeva gola. U 16. minuti loše vijesti za Lyon, ali i hrvatsku reprezentaciju. Nakon jednog skoka na sredini terena, nezgodno je doskočio Dejan Lovren i ostao ležati na travnjaku. Nedugo zatim iznesen je s terena, a umjesto njega u igru je ušao Bakary Kone.

Alexandre Lacazette pet minuta kasnije nanizao je nekoliko braniča Quevillyja na svom putu prema mreži, zaobišao i vratara, ali s crte je siguran pogodak spasio Weis. Isto je mladi napadač napravio i u 28. minuti, ubacio loptu u sredinu, gdje ju je dočekao Lisandro Lopez i pospremio u mrežu za vodstvo Lyona. Bila je to sjajna akcija, u kojoj su još sudjelovali Gourcuff i Gomis, a baš je ovaj potonji iz prve odlično proigrao brzonogog Lacazettea. Vodstvom Lyona od 1:0 otišlo se na odmor.

U drugom dijelu Lyon je nastavio pritiskati, a u 50. minuti Lacazette je uzdrmao gredu. Quevilly nije imao mnogo prilika, ali se ipak Hugo Lloris u 66. minuti morao dobro protegnuti kako bi zaustavio najopasniji udarac Anthonyja Laupa, koji je na kraju završio na prečki.

Jimmy Briand je na samom kraju propustio matirati El Kharoubbija, no završilo je 1:0 za Lyon. Momčad Remija Gardea osigurala je nastup u Europskoj ligi sljedeće sezone, no ukoliko uhvati mjesto u Ligi prvaka kroz plasman u Ligue 1, prvi puta u povijesti u tom natjecanju zaigrat će omaleni Quevilly, koji se izvrsno borio, ali snage za novu senzaciju nije imao.