Igor Šestak • srijeda, 02.05.2012.

Remijem Juventusa s Lecceom i pobjedom Milana nad Atalantom, prednost torinskog kluba smanjena je na samo jedan bod. Bianconeri imaju nešto lakši raspored u preostala dva kola, ali više si ne smiju dozvoliti ni jedan podbačaj. U borbi za treće mjesto pobjedom nad Cesenom profitirao je Udinese, dok su Interove europske ambicije dobile veliki udarac u Parmi. Lazio je nastavio s blijedim igrama u domaćem remiju protiv Siene, a Novara je postala novi drugoligaš.

U prilično nevjerojatnom raspletu događaja Juventus je uspio prosuti važna dva boda u samoj završnici utakmice protiv Leccea koji je na rubu ispadanja u niži rang natjecanja. Da stvar bude gora po Torineze, gosti su skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje.

Na samom otvaranju utakmice loše je krenulo po Juventus jer je Antonio Conte već u šestoj minuti morao zamijeniti De Cegliea i u igru poslati Caceresa. Ipak, sve se činilo puno boljim već dvije minute kasnije kada je Marchisio iskoristio asistenciju Pirla i doveo Bianconere u vodstvo. Do kraja prvog dijela Juventus nije uspio povećati vodstvo iz nekoliko dobrih situacija, dok su gosti većinu utakmice proveli na svojoj polovici.

Situacija je za Juventus postala još komotnija, ili je barem trebala postati, u 55. minuti kada je zbog drugog žutog kartona igru morao napustiti Juan Cuadrado. Kada su svi očekivali povećanje vodstva i mirno privođenje utakmice kraju, ukazao se Andrea Bertolacci i u 85. minuti utakmice oteo loptu nonšalantnom Buffonu te domaćima izbio važna dva boda. Juventusu je to 15. ovosezonski remi i do kraja prvenstva si ne smije dozvoliti ni jedan kiks u susretima protiv Cagliarija i Atalante.

Iako ni Milan nije pružio pretjerano uvjerljivu partiju, ipak je uspio iskoristiti poklon koji mu je poklonio Lecce i približiti se Juventusu na samo bod zaostatka. Rossoneri su od samog starta žestoko nasrnuli na vrata Atalante, ali početne prilike nisu uspjeli realizirati Boateng i Ibrahimović. Vodstvo domaćima i gol vrijedan tri boda donio je Sulley Muntari u devetoj minuti utakmice.

Nakon vodstva domaćih susret se malo primirio, a unatoč češćim prijetnjama Milana mreže su mirovale sve do 90. minute kada je pobjedu potvrdio Robinho. U idućem kolu Milan igra gradski derbi protiv Intera, a u posljednjem kolu na San Siru dočekuje Novaru.

Važna pobjeda Udinesea u borbi za Ligu prvaka, Parma srušila Inter

U borbi za plasman u Ligu prvaka najveći korak napravio je Udinese koji je na pobjedu protiv Lazija u prošlom kolu nadogradio i slavlje na gostovanju kod budućeg drugoligaša Cesene. Udinese je došao do ranog vodstva koje je uspio sačuvati do samog kraja, a pogodak vrijedan izuzetno važna tri boda djelo je Diega Fabbrinija u četvrtoj minuti utakmice. Najbliže izjednačenju domaći su bili u 21. minuti kada Adrian Mutu nije uspio realizirati najstrožu kaznu.

Udinese se ovom pobjedom uspio poravnati s Napolijem koji je jučer slavio protiv Palerma s 2:0. Isto nije uspjelo preostalim kandidatima za treću poziciju. Veliki udarac ambicijama Intera i Lazija zadale su Parma i Siena.

Inter je s pozitivnim nizom stigao u Parmu i nakon prvog poluvremena izgledalo je kako bi se taj niz mogao nastaviti. Nerazzurri su poveli u 13. minuti pogotkom Wesleya Sneijdera kojem je to treći pogodak u posljednje tri utakmice. U nastavku pak sasvim drukčija slika na terenu. Parma je uspjela preokrenuti rezultat i upisati petu uzastopnu pobjedu.

Prvo je Fernando Marques izjednačio na 1:1 u 53 minuti, a samo dvije minute kasnije vodstvo Parmi donio je Sebastian Giovinco. U jeku Interovih nastojanja da dođe barem do boda, veliku pobjedu Parme potvrdio je bivši igrač Intera Jonathan Biabiany pogotkom u 82. minuti. Inter sada zaostaje tri boda za trećom pozicijom, a u idućem kolu ga čeka derbi protiv gradskih rivala.

Do boda je uspio stići Lazio iako je bio na dobrom putu prema još jednom porazu. Na Olimpico je stigla Siena i povela u 26. minuti. Strijelac je bio Mattia Destro. Lazio se ipak uspio spasiti poraza u 62. minuti nakon što je Bolzoni skrivio kazneni udarac, a Cristian Ledesma svladao vratara Pegola.

Novara se priključila Ceseni u vlaku za drugu ligu

Novara je na gostovanju kod Fiorentine u prvom dijelu stigla do vodstva 2:0 i činilo se kako bi mogla produžiti nadu u ostanak u Serie A. Strijelci za goste bili su Jeda u 14. i Marco Rigoni iz kaznenog udarca u 30. minuti. Nadu Fiorentini vratio je Ricardo Montolivo početkom drugog poluvremena, također iz kaznenog udarca, a isti igrač režirao je i potpuni povratak Viola svojim drugim pogotkom u 71. minuti i tako otpravio Novaru u niži rang natjecanja. U igri je ostalo samo šest bodova, a Novara za Genovom zaostaje prevelikih deset bodova.

Genoa je Cagliari ugostila pred praznim gledalištem u Bresciji zbog kazne zarađene u utakmici protiv Cesene kada su njeni navijači izazvali prekid. Prvi gol na utakmici postigao je Rodrigo Palacio u 12. minuti, a na 1:1 je izjednačio Lorenzo Ariaudo dok je Genoa još slavila vodeći pogodak. Pobjednički pogodak za bijeg Genove na tri boda od opasne zone i 18. Leccea zabio je Boško Janković u 76. minuti.

Bologna je pobjedom 1:0 na gostovanju kod Catanije zaradila dvije pozicije na tablici i sada zauzima visoko deveto mjesto. Pobjednički pogodak postigao je Gaston Ramirez u 79. minuti.

• Obrisan korisnik03.05.2012. u 18:26
    Autsajder Lecce zakomplicirao prvenstvo.Sad je na Juventusu ogroman pritisak.Nisu si taj kiks smjeli nikako dozvoliti
  • Obrisan korisnik03.05.2012. u 13:03
    E moj Giggi!
  • Obrisan korisnik03.05.2012. u 11:38
    Jako teško će Inter do lige prvaka, previše su se zafrkavali sa Ranierijem. Trebali su oni njega davno potjerati iz kluba, ali su ga trpili dok ih Marseille nije izbacio iz Lige Prvaka. U međuvremenu su imali strašne debakle u prvenstvu i nisam mogao vjerovati da mogu tako nisko pasti, ali ih je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.05.2012. u 10:02
    Ne znam po čemu si zaključio da Inter više nema šanse za LP? Trenutno Interu visi i Europa, a raspored momčadi koje se bore je prilično zeznut. Inter ima Milan i Lazio, Udinese ima Genou koja se bori za ostanak u ligi, a Napoli Bolognu i Sienu. Ok, Juve ima taj toplo/hladni Cagliari... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.05.2012. u 09:50
    netriba bit smijesan ni zavaravat se. prvo, juve je jos uvik u ogromnoj prednosti.al veseli me sta je opet velika borba za naslov izmedju dva najbolja talijanska kluba. drugo, taman da je inter predzadnji na tablici, da im o nicemu ne ovisi nece milanu popustit ni milimetra, niti trebaju, u takvim... [više na forumu]