Maroševićev hat-trick odveo Zelinu na plus šest

Igor Šestak • srijeda, 02.05.2012.

Odigrano je 29. kolo 3. HNL Zapad. Vodeća Zelina slavila je u zanimljivoj utakmici protiv Grobničana i povećala svoju prednost na vrhu tablice. Velika borba vodi se za treću poziciju, a u sredini tablice vlada velika gužva jer šesto i 16. mjesto dijeli samo osam bodova.

Vrlo uspješan tjedan je iza nogometaša Zeline, koji su upisali dvije uzastopne pobjede i iskoristili dva remija Vrapča za bijeg na šest bodova prednosti. U sklopu 29. kola Zelina je gostovala kod Grobničana koji se nalazi u gustoj sredini tablice, a koji je u prošlom kolu osvojio bod upravo protiv Vrapča.

U spektakularnoj utakmici s čak osam golova i puno preokreta, vodeća momčad prvenstva odnijela je pobjedu rezultatom 5:3. Domaći su poveli preko Bijelića u osmoj minuti, a samo tri minute kasnije na 2:0 je povisio Linić. Uslijedio je brzi odgovor Zeline koja je u samo devet minuta došla do izjednačenja pogocima Meseca i Maroševića. Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, a u 47. minuti se ponovno ukazao Josip Marošević, čiji se udarac odbio od grede i domaćeg vratara u mrežu.

Sredinom drugog dijela, u samo pet minuta domaći su ostali bez dva igrača, nakon što je u 63. minuti isključen Imeraj, a u 68. Jukić. Ipak, i s devet igrača Grobničan je poravnao na 3:3 pogotkom Pilčića u 74. minuti. Domaći ipak nisu imali snage obraniti neriješeni rezultat, a pobjedu Zelini donijeli su Mladiček u 79. i Marošević u 90. minuti. Ovim hat-trickom Marošević je dodatno učvrstio svoju poziciju prvog strijelca lige.

Nakon remija s Grobničanom u 28. kolu, Vrapče je dva boda ispustilo i na Gradskom stadionu u Sisku. Protiv domaće Segeste, gosti su poveli pogotkom Guje u 33. minuti, kada je igrač Vrapča istrčao sam pred vratara Dolenčića i plasirao loptu u mrežu. Domaći su odgovorili samo šest minuta kasnije, a strijelac je nakon nakon udarca iz kuta bio Borković. Segesta s 39 bodova predvodi napučenu sredinu tablice, a za petim Jadranom zaostaje velikih devet bodova.

Iza leđa Vrapča vodi se troboj za treću poziciju. Ona je trenutno u vlasništvu Dugog Sela koje je s 2:0 slavilo u Rovinju. Strijelci su bili Benković u 15. i Mamuza u 21. minuti. Bod manje od Dugog Sela ima Opatija koja je slavila na domaćem terenu protiv Orijenta. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Kremenović u 86. minuti susreta. U 29. kolu najviše je izgubio Jadran koji se zbog 3:0 poraza u Stupniku spustio s treće na petu poziciju. Jadranu je presudio Željko Štulec, strijelac sva tri pogotka. Napadač Stupnika goste je načeo u 57. minuti, a druga dva pogotka postigao je u posljednjih pet minuta susreta.

Posljednja Crikvenica približila se Rovinju na samo tri boda zahvaljujući uvjerljivom slavlju u Senju kod Nehaja. Domaći igrač Špalj postigao je autogol u 31. minuti, a gosti su posao dovršili u nastavku kada su mrežu Baričevića pogodili Gašparović i Tucaković. Vinodol je s 2:1 pobijedio Krk i izjednačio se s njim na 31 bodu. Do 2:0 domaće su doveli Šmit i Franjković, a pogodak za goste postigao je Pejanović.

Novalja i Vrbovec su remizirali 1:1. Goste je u vodstvo doveo Borovčak s bijele točke u 27. minuti, a deset minuta kasnije izjednačio je Sliško. Gosti su rekorderi lige po broju neodlučenih rezultata, ovo im je bio već 13. remi. Dubrava je s 3:1 bila bolja od Buja, a svi pogoci su pali u prvom poluvremenu. Domaći su poveli u 20. minuti preko Palića, a na 1:1 je izjednačio Bešić samo dvije minute kasnije. Preostala dva pogotka pala su u 35. i 36. minuti, a pobjedu domaćima donijeli su Čutić i Palić svojim drugim pogotkom.