Kamenici i momcima tek prilika za treće mjesto Kupa

Ivana Strahija • subota, 05.05.2012.

Našički Nexe nije se proslavio u Poreču na turniru završnice Hrvatskog kupa. Regionalni ligaš poražen je od premijerligaša s 28:35, pa će se u nedjelju moći boriti tek za treće mjesto...

NEXE - ZAMET 28:35 (12:20)

Polufinale Kupa Hrvatske

ŠC Žatika, Poreč, gledatelja: 1.500
Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd)

NEXE: P. Lelić (1 obrana), Kozina, Mataija 4, Eter, F. Lelić 3, Mrđenović 3, Barišić-Jaman, Varvodić 6, Kedžo, Slišković, Pivac (2 obrane), Obad 9, Kević 1, Velić 2, Šunjić (5 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

ZAMET: Đurica, Vučko, Hrvatin 7, Mrakovčić, Lončarić 3, Čosić 4, Kačanić, Kružić 2, Stevanović (22 obrane), Kovačević, Čuturić, Vujić 9, Golik, Sakić 10
Trener: Alen Kurbanović

SEDMERCI: Nexe 2/5 (Mataija 2), Zamet 0/1
ISKLJUČENJA: Nexe 10 minuta (Mrđenović 2+2, Slišković 2+2, Varvodić), Zamet 8 minuta (Sakić 2+2, Kačanić, Čosić)

Poreč nikako nije dobra sredina za Našičane, pokazalo se u subotu, kad su rukometaši Nexea poraženi od Zameta s -7 u polufinalu Kupa Hrvatske. Par dana prije, u petom kolu Lige za prvaka Hrvatske, Nexe je remizirao s Porečom 26:26.

Loša se karma nastavila tako u utakmici protiv Zameta, koja je ipak počela solidno po Našičane, nakon početnih tehničkih problema u dvorani, koji su uzrokovali kratki prekid, a mjerenje vremena nastavljeno je "po starinski", štopericom. Riječani drže korak do 4:4, a zatim slijedi niz od četiri pogotka, po dva Velića i Obada, kojima Nexe dolazi do 8:4 u devetoj minuti.

Na scenu tada stupa riječki golman Stevanović, koji zatvara sve putove prema svojoj mreži i otvara suigračima priliku za lake golove. Oni to i prihvaćaju, Sakić, Hrvatin i Lončarić izjednačavaju na 8:8 u 15. minuti, a potom se situacija u potpunosti okreće na stranu Zameta, koji do 21. minute ima 13:9.

Trener Nexea Kamenica pokušava s promjenom vratara, pred mrežu stavlja Lelića, no ni on ne uspijeva popraviti slabu našičku obranu. Stevanović za to vrijeme brani penal Etera, no isključenje u redovima Zameta ipak dopušta Nexeu približavanje na 11:13. To je međutim bilo to od Našičana, koji potom primaju pet golova za redom i u 29. minuti gube 11:18.

U drugom poluvremenu Našičani nikako nisu uspjeli dostići mnogo raspoloženije Riječane, koji su nastavili po svome na krilima sjajnog vratara Stevanovića (22 obrane ukupno). Na slabu obranu Nexea nadovezalo se i nekoliko prekršaja u napadu te pogođenih stativa, pa je konačni rezultat glasio 28:35.

U nedjelju u 13 sati Nexe igra za treće mjesto s poraženim iz susreta CO Zagreb – Moslavina, dok će Zamet pobjednika čekati u finalu, zakazanom za 17.30 sati.