Dardi prva ovosezonska pobjeda protiv Alkara

Mišo Gulić • subota, 05.05.2012.

U okviru devetog kola A-1 Lige za ostanak Darda je na domaćem parketu upisala vrijednu pobjedu protiv sinjskog Alkara, čime je riješila i pitanje ostanka u ligi, dok su gosti ovu utakmicu iskoristili kako bi priliku dali i mlađoj "gardi".

Alkar je po prvi put u četiri ovosezonska sraza s Dardom morao pognute glave napustiti parket, no njima rezultat i nije bio u prvom planu, stoga su vrijedne minute dobili njihovi mladi igrači, od kojih se posebno istaknuo Kanaet odigravši utakmicu karijere.

Dalekometnim ubačajima Kanaeta i Bubala Sinjani su otvorili susret protiv Darde, a prednost od nekoliko koševa držali su sve do šeste minute kada Budimir polaganjem prednost po prvi puta seli na stranu domaćih (12:10). Do kraja četvrtine igralo se "na refule"; na pet vezanih koševa domaćih (Bičvić, Kordić), gosti su odgovorili s osam (Kanaet, Bubalo), da bi sam kraj ponovno otišao na stranu Darde za 23:20.

Nakon obostranog tricaškog otvaranja druge četvrtine, Alkar je u 23. minuti povratio vodstvo na svoju stranu ubačajem Tešije za 26:27 i potom neobjašnjivo stao. Naime, njegov petominutni post domaći su iskoristili za seriju od 11-0, odličnu rolu odradili su Budimir i Bičvić, da bi gostima "boju u lice" vratio Župić tricom za 37:30. Domaći dvojac je do odlaska na odmor ostao na visokoj razini, što se odrazilo i na rezultatu koji je nakon prve polovice utakmice iznosio 46:33.

Darda je u nastavu uspješno održavala stečenu prednost koja je ubačajem Pandurića dosegla i 15 koševa razlike (50:35), no nisu se Sinjani predavali pa su u 29. minuti, na krilima sjajnog Kanaeta, zaostatak smanjili ispod deset koševa (61:52). Ipak, pred završni period rezultat je glasio 67:54.

Posljednja četvrtina nije ponudila približavanje gostiju iz Sinja, čak štoviše, Baranjci su iskoristili dobru šutersku večer i nemotiviranost Sinjana, stoga je njihova prednost, dvije minute prije kraja, narasla i na rekordnih plus 22 (90:68). No, do kraja su Bubalo, Župić i Tešija uspjeli smanjiti do konačnih 92:75, a također vrijedi istaknuti da je ovo bio prvi poraz Alkara u četiri međusobna susreta s Dardom.

Prvo ime u pobjedničkoj momčadi bio je Bičvić s 27 ubačaja (za dva 5/12, za tri 5/8), dok je velik obol pobjedi dao i Budimir s 21 košem (za dva 6/14, za tri 3/3). U redovima Alkara istaknuo se "zaštićeni" Domagoj Kanaet s 18 koševa (za dva 3/5, za tri 4/4), dok je 16 (za dva 3/5, za tri 2/3) dodao Bubalo, a dva manje ubacio je Tešija (za dva 6/9, za tri 0/2).