Samir Pohižek u tri dana zabio pet pogodaka

Igor Šestak • utorak, 08.05.2012.

Nogometaši Treće HNL Istok imali su protekloga vikenda dvostruki program. Prvo su u srijedu i četvrtak 2. i 3. svibnja odigrali utakmice 25. kola, a samo dva dana kasnije na rasporedu je bilo 26. kolo. U oba kola pobjede su većinom upisivali domaćini, a šest bodova je uspio osvojiti jedino Višnjevac.

25. kolo

Tek četvrti put u 25 odigranih utakmica igrači BSK nisu osvojili sva tri boda. Napadači iz Bijelog Brda zaustavljeni su u remiju bez golova na gostovanju u Đakovu, ali njihov niz nepobjedivosti još uvijek traje. Iako su i jedni i drugi imali prilika za pogodak, mreže vratara Begovića i Pintarića nisu se tresle, a s bodom su svakako zadovoljniji osmoplasirani domaćini.

Uspješan nije bio ni drugoplasirani Graničar, koji je s 3:1 stradao na gostovanju u Cerniku. Nogometaši domaće Mladosti odlično su krenuli u utakmicu i nakon prve trećine igre vodili s 3:0. Goste je s bijele točke načeo Josip Martinović, a mrežu Ivkića još je dva puta pogodio Matej Vlaović. Počasni pogodak za Graničar postigao je Hrvoje Galović u 82. minuti utakmice.

Poraz Graničara nisu uspjeli iskoristiti igrači Belišća i približiti se drugoj poziciji. U Antinu su se našli u rezultatskom zaostatku već u 13. minuti pogotkom Luke Zovka. Ipak, gosti su uspjeli preokrenuti rezultat pogocima Samira Pohižeka u 56. i 68. minuti, a konačnih 2:2 postavio je Danijel Kuzmanović u 88. minuti iz kaznenog udarca.

Preokretom u završnoj fazi utakmice u Lipiku, tri boda je osvojio Višnjevac i smanjio zaostatak za Belišćem. Lipik je poveo u šestoj minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Tomislav Kužilek. Izjednačio je u 78. minuti Marijan Mihaljević, a sva tri boda gostima je osigurao Ivan Jakovljević u 86. minuti.

NAŠK je iznenađujuće lako pobijedio Oriolik i prepustio 15. mjesto na tablici Lipiku. Našičani su poveli u petoj minuti golom Ivice Vuke, a samo četiri minute kasnije na 2:0 je povisio Tomislav Tomaš. Isti je igrač zabio i treći pogodak domaćih, a na 3:1 je smanjio Stubičan u 78. minuti. Konačnih 4:1 postavio je Zoran Hvizdak u sudačkoj nadoknadi.

Nesadržajnu utakmicu bez golova odigrali su Slobodnica i Croatia, a gostima nije pomogao ni igrač više kroz cijelo drugo poluvrijeme. Osječka Olimpija je s 2:0 svladala Slaviju, a pogotke su postigli Dražen Šimić i Marko Pavošević.

26. kolo

Igrači Višnjevca nastavili su dobru formu i u utakmici 26. kola protiv NAŠK-a. Gosti iz Našica su pružili vrlo dobar otpor, a pobjedu Višnjevcu donio je Hrvoje Grozbek u 90. minuti utakmice. Do tada je svaka momčad postigla po dva pogotka. Domaće je u vodstvo doveo Grafina u 38., a izjednačio je Vuka u 45. minuti. Novo vodstvo domaćima donio je Hvizdak autogolom, a za 2:2 je zabio Antun Prevolšek u 87. minuti. Grozbek je kasnim pogotkom Višnjevcu donio treću uzastopnu pobjedu.

Vrlo uvjerljivi bili su nogometaši Graničara, koji su s visokih 6:1 iz Županje ispratili Lipik. Hat-trick je postigao Marko Pejaković, dva je zabio Antonio Vidović, a posljednji pogodak na utakmici zabio je Ante Topić. Počasni pogodak za goste, postigao je Matej Milašinović u 78. minuti s bijele točke.

Istim rezultatom stradali su nogometaši Slobodnice kod Slavije u Pleternici. Hat-trick je u prve 23 minute susreta postigao Davor Žafaranić, a do poluvremena su pala još tri pogotka. Po jedan su za domaće zabili Vinko Ančurovski i Valentino Podobnik, a na 5:1 je smanjio Daniel Vukoje. Konačnih 6:1 postavio je Podobnik iz kaznenog udarca u 87. minuti.

Uvjerljive pobjede rezultatom 4:1 upisali su Belišće i Otok. Treća momčad lige je pobijedila Mladost Cernik, a svih pet pogodaka palo je u drugom dijelu utakmice. Nova tri pogotka zabio je Pohižek, a jedan je dodao Zoran Ratković. Počasni pogodak za Mladost zabio je Josip Martinović.

Otok je bio bolji od Olimpije, a po dva su pogotka postigli Marko Blašković i Danijel Baković. Jedini gol za Osječane postigao je Mario Đikić. Oriolik je s 1:0 pobijedio Đakovo, a jedini pogodak pao je već u trećoj minuti. Strijelac je bio Goran Jurić.

Jedinu gostujuću pobjedu u 26. kolu upisala je Mladost iz Antina kod Croatije u Đakovu. Čak tri pogotka na utakmici postigao je Danijel Kuzmanović. Dva u mrežu đakovačkog vratara Piplice, a jednog u vlastitu. U strijelce se za Mladost još upisao i Maras.