Raštane zadovoljne i bez pobjede, Zmajevi bez pogodaka

Borna Rupnik • utorak, 08.05.2012.

Premda nije slavila u derbiju, vodeća momčad 3. HNL Jug nije izgubila svoju prednost na tablici. Izgubili su prvi pratitelji Raštana, a posebno je učinkovit bio Jadran KS...

U derbiju 3. HNL Jug Raštane i Uskok odigrali su neriješeno 2:2, ali vodeća je momčad opet imala razloga za zadovoljstvo zbog poraza svojih prvih pratitelja.

Pogocima kapetana Burčula iz 26. i 30. minute domaćini su imali i tri boda na pladnju, no u nastavku susreta je Uskok ipak stigao do boda. Prvo je smanjio Glavina, a u 75. minuti za poravnanje pogađa Kordić.

Drugoplasirani Primorac 1929 poražen je na gostovanju kod Zagore 3:2, a trećeplasirani Val ostao je praznih ruku na terenu Jadrana LP. Bilo je 2:0, nakon što je Šarić već u prvoj minuti postigao autogol, a Karamatić u 80. zapečatio slavlje. Gosti su utakmicu završili s desetoricom, zbog isključenja Paraća u sudačkoj nadoknadi.

Primorac iz Biograda pobijedio je Neretvanac kod kuće 3:0 i tako dostigao Omiš na petom mjestu. Dvostruki je strijelac u prvom dijelu bio kapetan Marković, oba puta s bijele točke, a treći je pogodak bio djelo Moravčića u 78. minuti. Omiš je poražen kod Velebita 2:0, golovima Rakića i Kolića u drugom poluvremenu.

Dvoboj Zmajeva na dnu poretka okončan je bez pogodaka, uz dva žuta kartona gostujućeg nogometaša Petranića, dok je pogodak Radovića iz 14. minute bio dostatan Konavljaninu za pobjedu kod Dinare.

Najefikasniji su u 30. kolu bili igrači Jadrana KS, koji su sa 6:2 kući ispratili Neretvu. Neretva je čak i vodila, od 12. minute pogotkom Raka, no već u sljedećoj minuti izjednačio je Grbeša. Prije odlaska na odmor za puni su preokret pogodili još Periš i Kapitanović.

Na 4:1 povisio je Povijač u 58. minuti, tračak nade gostima vratio je Dodig desetak minuta prije kraja, no posao su dovršili Kapitanović i Povijač svojim drugim pogocima na susretu.

GOŠK je pobijedio Hrvace 2:1 i tako preskočio svoje suparnike na tablici.